.EE domeenide reform tuleb paljudele üllatusena

Rauno Kais
Jaga:

Antud blogipostitus on 153 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

Tellisime hiljuti turuuuringufirmalt Faktum & Ariko Eesti internetimaastikku käsitleva uuringu, kus 500 firma hulgas uuriti põhjalikult majutusteenuseid ja domeenindust puudutavaid nüansse. Küsitluste vastajateks olid ettevõtete töötajad, kes vastutavad firmasiseselt IT-valkonna, sealhulgas ka kodulehekülgede, eest.

Uuringu tulemustest selgus üpris kurb tõsiasi – vähemalt pooled vastanutest ei olnud 5. juulil käivituvast .ee domeenide registreerimisekorra muutumisest mitte midagi kuulnud.

Mis võiksid olla selle nigela olukorra võimalikud põhjused? Kas mitu korda edasilükatud reform ja sellest johtuvalt tekkinud ükskõiksus, tagasihoidlik kommunikatsioon ja avalik diskussioon, meedia huvi puudumine, domeenindus, kui “igav” teema?

Ilmselt kõik need kokku sellise tulemuse annavadki.

Seoses .ee domeenide tasuliseks minemisega lasime uurida ka ettevõtjate hinnatundlikust, et kas üle 350 kroonist aastamaksu peetakse kalliks või mitte. Ainult 37% vastanutest olid nõus sellist hinda maksma…

Positiivse tendentsina tuli uuringust välja, et 74% vastajatest on valmis digitaalseid lepinguid ja taotluseid allkirjastama või on seda juba teinud, millest võib järeldada, et ettevõtjad säästavad aega ja vaeva ning ei pea reformi käivitumisel paberid näpus registripidajate juurde minema.

Õnneks on meie kliendid ja sõbrad sotsiaalmeedias andnud meie vastavasisulistele postitustele aktiivselt vastukaja, millest võib eeldada, et vähemasti üks osa Eesti internetikasutajatest on aja pulsil ja juuli alguses käivituv reform ei tekita nendele põhjendamatut peavalu.

Lähiajal kirjutame veel nii mõndagi huvitavat, mis uuringust välja tuli, nii et jälgige mängu! 🙂

Populaarsed postitused

Vähem peavalu uute PHP versioonidega

PHP 8.2 nüüd ametlikult väljas

Ingmar Aasoja
PHP versioon 8.2 on nüüd ametlikult väljas. Käesolevaga keskendume sellega kaasnevatele olulisematele uuendustele.

Partner soovitab:
Veebilehe optimeerimine paneb tulud kasvama

Digielu
Tänapäevase veebilehe optimeerimine mõjutab otseselt seda, kui hästi nii otsingumootorid kui ka kasutajad sinu veebilehte tajuvad.

Teeme andmebaasiühendused turvalisemaks

Ingmar Aasoja
Teatavasti on SQL andmebaaside kasutajatel vaikeseadistustes lubatud ühenduda ainult lokaalselt, mis tagab selle, et andmed ei liigu üle võõraste võrkude....

Partner soovitab:
Kuidas tõsta e-poe müüki disaini abil?

blogi
Kas oled märganud, et veebilehed on justkui uued vaateaknad? Inimesed toimetavad üha enam veebis, mis tähendab, et ka suur osa oste tehakse seal. See...