“Minu Zone” uuendus 28.10.14 ja Amsterdami pilveserverid

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 97 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

Allikas: WikiPedia

Esmalt eile jõustunud “Minu Zone” uuendustest.

Ühe faktoriga autentimise keelamine

Mitmed keskmisest turvateadlikumad kliendid on huvi tundnud võimaluse vastu keelata oma kasutajakontol “Minu Zone” keskkonnas ühe faktoriga autentimine.

Klassikaliselt jagunevad autentimisfaktorid kolme kategooriasse: 1) sa pead teadma midagi; 2) sul peab olema midagi või 3) sinu olemuses peab olema midagi. Viimasel juhul tuvastatakse sinu unikaalne füüsiline atribuut (nägu, sõrmejälg, silma võrkkest, hääl vms). Kui mõtlete mitme faktoriga autentimisvahenditele, siis Eestis on populaarseimad neist ID-kaart ja Mobiil ID. Esimene neist on võimeline kombineerima kõiki kolme faktorit (ärme unusta pilti) ja teine esimest kahte.

Oma kasutajakonto sidumine ID-kaardi ja Mobiil ID-ga on meil olemas olnud juba varasemast, aga nüüd leiavad ZoneID kasutajad oma konto seadete alt, seotud identiteetide sakist, võimaluse salasõnaga autentimine ära keelata. Siis PEAB kasutaja end edaspidi “Minu Zone” keskkonnas tuvastama ID-kaardi või Mobiil ID abil. Hiljem on võimalik sätet tagasi võtta, ehk salasõnaga autentimist taaslubada.

Salasõnaga autentimise keelamine

Pilveserverid

Zone Pilveserverite ressursse on kliendid juba tükk aega saanud juhtida visuaalselt atraktiivsete liugurite abil. Täiustasime nende olemust nii, et nad annavad sätete salvestamisel senisest paremat tagasisidet. Ühtlasi kuvatakse nendele klientidele, kellel on ressursside osas mingi erikokkulepe, vastavat teavitust.

resource_sliders_small

Suurem Pilveservereid puudutav muudatus on aga kindlasti see, et nüüd saab Pilveserveri tellimusel määrata selle tulevast asukohta kolme kohta. Kahte Tallinnas asuvasse andmekeskusesse ja uue võimalusena ka Amsterdamis asuvasse andmekeskusesse.

Valisime Amsterdami oma uueks lokatsiooniks tänu selle paiknemisele Lääne-Euroopa andmesidemagistraalide ristumisel ja väga heale kohalikule kvaliteetsete andmekeskuste ülalpidamise kompetentsile. Meiega samas hoones on ka osa maailma ühest suurimatest interneti sõlmpunktidest – AMS-IX (https://ams-ix.net/).

Loodame, et Zone suudab personaalsemat teenindust ja paindlikumat kliendisuhet euroopaliku teenuskvaliteediga kombineerides pakkuda tõsiseltvõetavat alternatiivi maailma suurnimedele.

I_amsterdam

Popular posts

Zone blogi 16

Pidupäev: Zone blogi 16!

Jaanus Putting
Täna 16 aastat tagasi, 3. novembril 2006 nägi ilmavalgust Zone blogi. Oma kõige-kõige esimeses postituses rõõmustasime toonase olulise verstaposti,...

Elektrivarustus eriolukorras

Ardi Jürgens
Energiavarustus on hetkel äärmiselt aktuaalne teema ja ka meie poole on korduvalt pöördutud küsimustega, mis puudutavad Zone infosüsteemide talitlusvõimet...

Zone klienditugi ehk kuidas võimas tosin aitab 200 000 kasutajat

Kaarel Urva
Mina olen Kaarel ja kirjutan seekordses blogiartiklis Zone klienditoest ning sellest, kuidas ka sina saaksid oma ettevõtte kliendituge efektiivsemaks...

SPF ja Gmail. Jälle!

Kaarel Urva
Ehk miks Gmail mu kirjad tagasi lükkab?Alates 7. juunist on Gmail hakanud tagasi lükkama kõiki e-kirju, mis saabuvad domeenidelt, millel on puudu SPF...