Tee oma elu lihtsamaks.
Koli meie juurde!

Soovid hakata kasutama Zone teenuseid?

Alusta Virtuaalserveri tellimist siit. Vali pakett, mis sulle kõige rohkem sobib. Kui soovid kolimisel abi, siis kirjuta sellest tellimisvormi lisainfo lahtrisse. Me võtame sinuga ühendust ja anname täpsemad juhised järgmisteks sammudeks või alustame sinu soovi korral veebilehe ülekolimist ise.

Kui veebilehe ja e-posti kolimine ning seadistamine Zone virtuaalserverisse võtab aega vähem kui pool tundi, siis on teenus tasuta! Üldjuhul tähendab see lihtsama kaasaegse sisuhaldustarkvara (nt. WordPressJoomla!) üle tõstmist ning kuni viie e-posti konto kolimist.
Kui tegemist on keerulisema olukorraga, nt samas serveris on mitmeid veebe või erilahendusi, siis lepime töömahus eraldi kokku – aga võid olla kindel, et meie kogemustega tehnikute töö on kiirem, kindlam ja soodsam kui ise tehes.

Kas kolimisega kaasneb katkestus veebi ja e-posti töös?

Kui tegutseda meie juhiste kohaselt, siis katkestust ei teki.

Veebipoodide puhul on siiski hea panna pood enne kolimist hooldusrežiimi vältimaks võimalust, et keegi serveri sisu kolimise ajal vanas kohas tellimuse vormistab.

E-posti programmide (Outlook, Mail, Thunderbird) ümberseadistamiseni on võimalik kasutada veebimeili.

Kas veebilehe või postkastide maht võib olla probleemiks?

Ei. Me oleme kolinud e-poode koos mitmekümne gigabaidi piltidega, sadu postkaste ja kümnete gigabaitide suuruseid postkaste. Kui meie juures on valitud sobiliku mahuga Virtuaalserver ja vanas veebiserveris on ruumi failide kokkupakkimiseks ei tohiks probleeme tekkida.

Kuidas see kõik tehniliselt toimub?

Eeldatavasti on sul kusagil registreeritud domeen ning tellitud sellele kodulehe ja e-posti majutamiseks vajalik serveriteenus. Lisaks kasutab domeen nimeservereid, mis annavad veebibrauseritele ja e-posti-programmidele teada serverite nimed ja/või IP-aadressid.

  1. Domeeni kolimise ehk transferi jaoks on vaja seniselt registripidajalt küsida “EPP autoriseerimiskood”, mõnel puhul ka domeeni “lahtilukustamine”, ning Zone domeenitellimuses valida seniste nimeserverite kasutamine.
  2. Seejärel saab tellida Virtuaalserveri (jättes nimeserverid senisteks), seadistada Zone nimeserverid identseks senistega ning seejärel suunata domeen Zone nimeserveritele.
  3. Veebi kolimiseks on vaja kopeerida kodulehe failid ja andmebaas vanast serverist uude ning seejärel muuta nimeserveris veebi IP-aadress ning tellida uus HTTPS sertifikaat. Info muudatusest levib enamasti tunniga.
  4. E-posti kolimiseks on vaja luua uues serveris postkastid, muuta e-postiserverile viitav MX-kirje ning kui see on levinud ja e-post uude postkasti suundunud, kopeerida postkastide sisu vanast serverist uude.

Veebi kolimine toimub reeglina Zone+ abil, e-posti kolimiseks on kasutusel spetsiaalne serveripoolne rakendus (imapsync).

Mida võiksin kolimisest veel teada?

Kolimisega seotud üksikasjadesse oleme põhjalikumalt süvenenud meie abikeskkonnas, kus saad soovi korral lugeda ülevaatlikku artiklit Veebilehe kolimine Zone serverisse.