Pilte serveriruumist

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 202 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

Natukene silmarõõmu nendele, kellele meeldib andmesidekeskuste köögipoolele kiigata. Meie hea partner Linxtelecom tõi turule hulga uut pinda ning seoses sellega avanes meil võimalus laieneda. Lisasime oma senistele räkkidele tõelised kaunitarid 🙂

Uued räkikapid on nii ilusad, et lausa paitavad silma.

Räkid

Räkid

Saabuvaid servereid, üks kolmest alusetäiest

Räkid

Mida me nendesse kappidesse peidame, sellest mõne aja pärast.

Kommentaarid

7 kommentaari
 • Päris ilusad kapid tõesti. Kas te jälle kolite või suurendasite oma pinda? Ennem olid Teil ju kapid aia taga. Ühendus jääb ikka 1Gbit/s kõigi serverite peale jagatuna?

 • Laienesime. “Netomahult” tuleb varasemaga võrreldes peaaegu teist samapalju pinda juurde. Igal serveril on oma võrguots ikka 😉 . Linxtelecomiga ühendab kogu meie võrku gigabitine kanal, lisaks on meil veel ühendus Elisaga.

 • Kas igasse serverisse jookseb 1Gbit/s sisse või olete selle 100Mbit/s peale piiranud? Aiad on siis veel panemata uuele osale? Mis te pole mõelnud täitsa oma serveriruumile kust läheks nt. 1Gbit/s uude sidejaama ja teist samapalju TLLIX-i? Kui norima hakata siis ega need Teie tingimused ka mingid väga tipptasemel pole. Piltidelt ei suuda tuvastada altjahutust(põrandast). Kui avaldate siis kas Teil on Ädala tänava hoones serveriruum või Sõle tn. omas?

 • Serveritele eraldatud ühendused sõltuvad serverite profiilist ja näiteks privaatserverite puhul, ostetud läbilaskevõimest.

  Niipalju, kui on insenere, kes serveriruumide disainimisega tegelevad, on tõenäoliselt ka eelistusi ja arvamusi. Tõstetud põrandatel ja altjahutusel on omad pooldajad, tõstetud põrandaga ruumid on mulle näiteks Elionis silma jäänud.
  Termodünaamikas usaldame professionaale ja ka kinnisvarahaldus pole meie tassike teed 🙂

  Saladus ei ole, põhirõhk on meil hetkel Sõle tn, kuid veakindluse huvides on meil mõned serverid ka mujal keskustes.

 • Ok, ise kui ehitusest ja kinnisvarast ühte-teist teadev inimene ning ka IT pole võõras siis isiklikult arvan, et ideaalne serveriruum.
  * Mitmest alajaamast toide
  * Diiselgeneraator(id)
  * Võimsad UPS-id
  * Altjahutusega põrandad(effektiivseim lahendus)
  * Mitmest sidevõrgust ühendused
  * Asukohtaks teine korrus ja seejuures mitte ka viimane korrus.
  * Võimalusel serveriruum keset maja st. välisseintega kontaktid puuduvad
  * Automaatne tulekustutussüsteem
  * Mehitatud valve
  + veel palju muud.
  Paljud neist on Teil juba olemas ja seejuuresolete ikkagi parimates tingimustes teenust pakkuv ettevõte.
  Kas panen mööda kui ütlen et Zonel on kasutusel kokku umbes 150 serverit? Linxtelecom ostis nüüd ka ühe venemaa sideliini ja andmesidekeskuse, ega pole tulnud ideed idanaabritele külla minna?

 • Eks paljud ettevõtted, kellel ühel või teisel etapil hästi läheb mõtlevad, et vot kui tore, idakaares on rahvast palju ja keel on ka poolenisti suus, anna ainult tuld… Ma seda siiski liialt ei kommenteeriks 🙂

 • Oeh, loe ja imesta. Kõik norivad, et peaks ikka nii olema ja naa olema. Samas aga kui kõik need tingimused täita ja teenuste hind tõuseb, on kraaksujaid veel rohkem, et tahate superkasumit saada? :)) Kusjuures kui mu mälu ei peta, kas tohtis olla automaatne tulekustutussüsteem või hoopis summutussüsteem gaasiga? Aga vahet pole, nagu näha, võib peatselt julgesti kliendiks hakata! Jõudu edaspidiseks!

Kommentaarid suletud.

Populaarsed postitused

Nutikas Pilveserver: tark lahendus e-poe ja nõudlike veebiprojektide jaoks

Tanel Männik
Nutikas Pilveserver pakub nüüdisaegset ja kulutõhusat lahendust, mis ühendab endas paindlikkuse ja võimsuse, et rahuldada kõrge külastatavusega...

Hallatud või halduseta platvorm: kumb vastab paremini sinu vajadustele?

Martin Kirs
ZoneOS platvorm on meie hallatavate teenuste alustala, sisaldades endas justkui mitme IT-spetsialisti pädevusi. Kuidas see platvorm on nii "nutikas" ja...

Zone Veebiakadeemia - lihtsad tööriistad kodulehega alustamiseks

blogi
Zone Veebiakadeemia uue hooaja värskeimas osas räägib Zone arendustiimi juht Ingmar kasulikest tööriistadest, mis aitavad sul hõlpsalt ja arusaadavalt...

Partner soovitab: Kodulehe hooldus ehk kuidas kaitsta seda küberrünnakute eest

MarketingSharks
Veebiarenduse maailmas on WordPress vaieldamatult üks kõige populaarsemaid sisuhaldussüsteeme.