Pilveserver VPS

Vajad Zone Virtuaalserveri võimsuse ja kasutuslihtsuse asemel ise hallatava Linuxi serveri paindlikkust või tahad kasutada rakendusi, mida meie ei toeta?
Kõigil pakettidel: SSD kettad, eraldi IP-aadress, igapäevased varukoopiad, veebipõhine juhtpaneel, root-kasutaja ligipääs SSH kaudu. Saadaval kahes Tallinna ja ühes Amsterdami andmekeskuses.
Aastane arveldusperiood Jah Käibemaksuga Ei

VPS I

9,12 €10,94 €

(kuu kulu, aastase arveldusperioodi korral)

9,95 €11,94 €

(kuu kulu)

Telli

 • 2 GB RAM
 • 1 protsessorituum
 • 30 GB SSD kettamahtu
 • 2 TB liiklust
 • 1 Gbit/s sisenev liiklus
 • 100 Mbit/s väljuv liiklus

VPS II

18,29 €21,95 €

(kuu kulu, aastase arveldusperioodi korral)

19,95 €23,94 €

(kuu kulu)

Telli

 • 4 GB RAM
 • 2 protsessorituuma
 • 50 GB SSD kettamahtu
 • 3 TB liiklust
 • 1 Gbit/s sisenev liiklus
 • 100 Mbit/s väljuv liiklus

VPS III

36,62 €43,94 €

(kuu kulu, aastase arveldusperioodi korral)

39,95 €47,94 €

(kuu kulu)

Telli

 • 8 GB RAM
 • 3 protsessorituuma
 • 100 GB SSD kettamahtu
 • 4 TB liiklust
 • 1 Gbit/s sisenev liiklus
 • 100 Mbit/s väljuv liiklus

VPS IV

64,12 €76,94 €

(kuu kulu, aastase arveldusperioodi korral)

69,95 €83,94 €

(kuu kulu)

Telli

 • 12 GB RAM
 • 4 protsessorituuma
 • 150 GB SSD kettamahtu
 • 5 TB liiklust
 • 1 Gbit/s sisenev liiklus
 • 100 Mbit/s väljuv liiklus

Miks valida Zone Pilveserver VPS?

Pilveserver VPS on virtualiseeritud Linuxi-konteiner, mille paketid kannatavad reaalse veebirakendusega testides 125-200% rohkem koormust kui sama hinnaga DigitalOcean’i droplet. *

Uus! Nüüd VPSide lisamine ja kustutamine ka API-liidese abil, server töövalmis minutiga!
Hea teada: Virtuaalserver ja samasse andmekeskusesse tellitud VPS suhtlevad omavahel kohtvõrgu kiirusel (latents < 1 ms), võimaldades selle kasutamist näiteks PostreSQL andmebaasiserveri või Elasticsearch abil teostatud otsingusüsteemina.

* Testrakendus: WordPress + WooCommerce + WPML, Flatsome teema. Loader.io koormustest. DigitalOcean’i dropletitest valitud kõige kiirem, mille EU andmekeskustest leidsime (keskmine tulemus oleks hullem).

requests
average

Kas valida Virtuaalserver või Pilveserver VPS?

Tavapäraste veebirakenduste – WordPress, Magento, PrestaShop jne – jaoks on Zone Virtuaalserver parim lahendus, sest Minu Zone kaudu on seda lihtne seadistada ning serveri monitoorimise, turvapaikamise, uuendamise ja varundamise eest hoolitseme meie.

Pilveserveris saab kasutada rakendusi, mida Zone tarkvaraplatvorm ei paku ja kõike alates sobiliku Linuxi distributsiooni valikust ning seadistamisest ise teha, aga oma tööaega kulub lahenduse peale rohkem.

Kas Pilveserver VPS on kiirem kui Virtuaalserver?

Sinu veebirakenduse töökiirus sõltub paljuski kasutada oleva protsessori taktsagedusest (palju käske jõuab sekundis täita) ja tuumade arvust (palju pöördumisi saab korraga teenindada). Taktsagedus on mõlemal platvormil enam-vähem sama, aga Zone Virtuaalserveri komponendid on hajutatud üle suure serverite pargi, näiteks teenindavad seda eraldi füüsilistes serverites asuvad veebi- ja andmebaasiserverid suure hulga tuumadega. Võrreldava jõudluse ehk samaaegsete päringute arvu teenindamiseks on vaja vähemalt 4-6 tuumaga VPSi.

Kui võimast VPSi sa vajad?

Ühe tuumaga VPS I sobib katsetamiseks, arenduseks ja väga väikse külastatavusega veebidele. Üksikpäringu puhul alla 0,5 sekundi võtva lehekuvamise aeg kahekordistub juba 2-3 samaaegse päringu puhul, Zone 1-minutise kasvava koormuse testiga teenindas kuni 170 päringut.

Kahe tuumaga VPS II puhul võib tinglikult öelda, et üks on rakendusele ja teine andmebaasile. Sobib väikse külastatavusega veebile, ei kannata hulgaliselt külastajaid toovaid kampaaniaid. 5-6 samaaegset lehekuvamist kahekordistavad nendele kuluva aja, Zone testi käigus teenindas kuni 350 päringut.

Nelja tuumaga VPS IV sai meie testis alla 1 sekundi hakkama kuni 10 samaaegse lehekuvamisega, testi jooksul teenindas kuni 580 päringut. Sobib mõõduka külastatavusega veebile, kannatab väiksemaid kampaaniaid.

Ääremärkus: Zone Virtuaalserver teenindas sama testi käigus 810 päringut, nende kestvus oluliselt ei muutunud.

Kui kiire on Zone Pilveserver VPS teiste teenusepakkujatega võrreldes?

Oleme oma veebirakenduse-testi proovinud mitme tuntud teenusepakkuja VPSide peal, sh erineva tuumade arvuga. Näiteks populaarse DigitalOcean’i puhul on nii üksiku lehe genereerimise aeg kui koormustaluvus kordades meie kasuks, eriti mitmetuumaliste VPSide puhul. Vultr on meist mõnevõrra aeglasem, UpCloud natuke kiirem.

Testiks on meil kasutusel ca 50 näidistootega mitmekeelne veebipood: WordPress+WooCommerce+WPML ja Flatsome teema. Teeme Loader.io abil 1-minutist koormustesti, mille käigus kasutajate arv kasvab 1st kuni 10 samaaegse päringuni. Minimaalne päringuvastus iseloomustab hästi protsessori jõudlust, testi jooksul tehtud päringute näitab koormustaluvust ja rakendab kuni 4 tuuma täielikult tööle. Testis ei kasuta me cache-pluginaid, tulemuste võrreldavuse huvides toimub paigaldamine automaatselt Ansible playbook’iga.

Milliseid operatsioonisüsteeme saab valida?

Pilveserver VPS toetab kõiki levinumaid Linuxi distributsioone. Enamus on otsustanud Ubuntu (42%) või Debian’i (35%) kasuks, lisaks on võimalikud CentOS (22%) ja Fedora (1%). Kõigist neist on saadaval 64-bitised LTS (long term support) versioonid.

Kui soovid VPSis kasutada Windows’i või eelistad Linux’itest Red Hat’i, Gentoo’d või SUSE’t – siis vali Pilveserver PRO.

Mis on Pilveserver VPS ja Pilveserver PRO vahe?

Pilveserver VPS on Virtuozzo platvormil põhinev Linuxi-konteiner, kus VPSid jagavad operatsioonisüsteemi kernelit. Meie kogemuste kohaselt annab konteiner märgatava eelise jõudluse osas. Pakume seda kahes Tallinna ja ühes Amsterdami andmekeskuses.

Pilveserver PRO kasutab KVM hüperviisorit ning riistvaralist virtualiseerimist ning tagab suurema eraldatuse ning võimaluse kasutada oma kernelit ja selle mooduleid. Pilveserver PRO puhul on võimalik automaatne tõrkesiire (füüsilise serveri rikke korral viiakse virtuaalmasinad üle teise serverisse). Pilveserver PRO teenust pakume hetkel ainult Amsterdami andmekeskuses.

Kas Pilveserver tagab katkestusteta töö?

Kõikide teenusepakkujate Pilveserveri-lahenduste puhul esineb halbade asjaolude kokkusattumisel katkestusi, nende mõju vähendamiseks on mõistlik ärikriitiliste süsteemide ülesehitamisel kasutada hulka VPS’e, mis asuvad erinevates andmekeskustes ning majutatud süsteem peab olema võimeline koormust jaotama ja rikke korral päringuid mujalt teenindama. Zone pakub Pilveserver VPS konteinereid kahes Tallinnas ja ühes Amsterdamis asuvas andmekeskuses.

Kuidas toimib tellimine API kaudu ja kas server käivitub kohe?

Zone API kirjelduse leiab https://api.zone.eu/v2, selle kasutamiseks vajaliku API-võtme saab luua Minu Zone’s ZoneID kasutajakonto seadistuste juures. Uute klientide tellimuste puhul on vajalik ettemaks (arve vormistab klienditeenindaja), hea makseajalooga klientidel võimaldame soovi korral ka automaatse VPSide lisamise (server kasutusvalmis 1-2 minutit pärast tellimust).

Tunnipõhiselt arveldatavad lisaressursid

Käibemaksuga Ei
1 CPU tuum 0,01 €0,012 €
1 GB operatiivmälu 0,005120 €0,006144 €
1 GB kõvakettaruumi 0,00030 €0,00036 €

Ressursse on võimalik lisada/muuta Minu Zone haldusliideses.

Kuupõhiselt arveldatavad lisaressursid

Käibemaksuga Ei
Lisa IP aadress 3 €3,60 €
Lisa 1 000 000 inode’i * 20 €24 €
Lisa 500 GiB andmeedastusmahtu 25 €30 €

Tellimiseks saada tellimuskiri aadressile info@zone.ee

* Uutel VPSidel paketikohast inode piirangut ei ole – varem loodud VPSidel tuleb piirangu eemaldamiseks muuta failisüsteemi, sellega kaasneb failide arvust sõltuva kestusega katkestus. Failisüsteemi muutmiseks kirjuta info@zone.ee