.EU tähistab oma 8. sünnipäeva

2006. aasta aprillis avanes kõikidel soovijatel võimalus registreerida domeene Euroopa Liidu tippdomeenis EU. Alljärgnevalt avaldame ülevaatliku graafiku .EU domeenide registreerimisega seotud viimase kaheksa aasta tähtsamatest verstapostidest.

Zone tähistab .EU sünnipäeva väikese kingitusega – uue .EU domeeni registreerijatele kehtib soodushind 5.49 eurot.

8bday_eu

ZoneCloud osa II: 5 isiklikku ZoneCloudi kasutuslugu

logo_suur
ZoneCloud (https://zonecloud.ee) on Zone.ee poolt pakutav teenus, mis pakub eraisikutele ja ettevõtetele failide pilves säilitamise ja jagamise võimalust.

Hetkel on käimas teenuse privaatse beeta periood. Selle käigus on ZoneCloudi kasutamine võimalik kõigil, kelle e-posti aadress on seotud mõne Zone.ee või Planet.ee platvormi kasutava serveriteenusega.

ZoneCloudi (ZC) kasutamiseks sisene aadressilt https://zonecloud.ee oma virtuaalserverisse loodud e-posti aadressi ja selle salasõnaga.
Continue reading

ZoneCloud osa I: Saame tuttavaks

logo_suur

Mul on hea meel tutvustada Zone värskeimat pilveteenust, mille käivitamisega oleme jõudnud nii kaugele, et soovime välja kuulutada selle privaatse beeta perioodi. Teenuseks on ZoneCloud (https://zonecloud.ee) ja see on mõeldud lõppkasutajatele (loe: päris inimestele) ning on hetkeseisuga kättesaadav kõigile, kel on Zone või Planeti virtuaalserveris oma e-posti aadress.
Continue reading

Soome valmistub domeenireformiks

viestintavirasto
Meist põhja pool valmistutakse oma rahvusliku tippdomeeni töökorraldust oluliselt reformima. Juba mitmed aastad on Soomes ette valmistatud ulatuslikku infoühiskonda puudutavate seadusmuudatuste paketti nimega Tietoyhteiskuntakaari. Selle eesmärk on korrastada seni enam kui kümmet seadust ja 450 paragrahvi hõlmanud riiklikke ettekirjutusi. Kuna riigitähisena kasutatava .fi tippdomeeni haldus- ja kasutuskord on Soomes samuti seadusena kirjas, siis kaasajastatakse ka seda.
Continue reading

Uued tippdomeenid fotograafidele ja graafikutele

camera-lensTaas ületas üldise normaalhinnaga kättesaadavusperioodi künnise hulk uusi tippdomeene. Seekord peaks kõrvu kikitama fotograafid, graafikud ja disainerid, sest värskelt kättesaadavaks muutunud domeenide seas on esikohal .CAMERA, .GALLERY, .GRAPHICS ja .PHOTOGRAPHY.

Rahvusvaheliselt on kõige populaarsemaks neist seni osutunud .PHOTOGRAPHY, mille populaarsus registreerijate seas jääb uutest tippdomeenidest alla vaid .GURU-le. Järgnevad .GRAPHICS, .GALLERY ja .CAMERA

Uutes tippdomeenides nime registreerimise hinnad ja tellimisvõimaluse leiate aadressilt: https://www.zone.ee/et/teenus/domeeni-registreerimine/hinnad/

Head domeeniõnne! :)

Uued ICANN reeglid tõid täiendavaid kohustusi registreerijatele

icann-logoHead uut aastat! Ja läheme kohe taas asja juurde…

Eelmise aasta juunis avalikustas ICANN uue registrilepingu (Registrar Accreditation Agreement www.icann.org/en/resources/registrars/raa/approved-with-specs-27jun13-en.htm#raa), mis muutis oluliselt seniste ICANN poolt akrediteeritud registripidajate ja ka domeeni registreerijate kohustusi.
Continue reading

DNSSEC: müüt või tegelikkus? Osa neli: pigem tegelikkus

dreamstime_9751696Jõulude ajal pole päkapikud mitte istunud jõude, vaid on DNS juurtsooni (.) sokutanud Eesti tippdomeeni DS kirje. Selle abil ongi nüüd loodud DNSSEC tehnoloogial põhinev usalduslik suhe meie tippdomeeni ja ülejäänud maailma vahel. Seega on õige aeg rääkida ka sellest, millised on Zone edasised plaanid turvalise DNS-i toetamisel.
Continue reading

13+1 aastat hiljem

Sellest nädalast hakkas jooksma Zone Media 15. tegutsemisaasta. Ühe Interneti-ettevõtte jaoks on see enamvähem dinosauruseiga.  Toona, 1999 aasta lõpus, oli huvitav aeg – dotcom ei olnud veel imelikult lõhnamas ja väga progressiivne oli ennustada, kas 2000 aasta saabumisel lähevad kõik arvutid katki või mitte.  Oma server ja netiühendus olid siinmaal jätkuvalt luksuskaubad.

Aga jätaks kaugema ajaloo juubeliaasta teemaks ning vaataks tagasi möödunud kaheteistkümnele kuule.

IMG_14412012 aastal tegime ära suure ja olulise sammu teenuste taristu parendamisel – ehitasime enda poolt hallatud võrgukolmnurga ja ühendasime selle 4 sõltumatu välisühendusega. Nüüdseks on kogu tuumikvõrk viidud 10Gbps tehnoloogiale ja ka 2 välislinki 10Gbps peale uuendatud, nii saavad meie kliendid julgelt kvaliteetset sisu pakkuda ka Starmani 200 Mbit ja Elioni 100 Mbit koduühendustega. Järgmise sammudena on oodata nii majutuspindade laiendamist kui võrgukiiruste täiendavat kasvu. Kindlasti ei taha välistada ka serverite paigutamist Vanasse Euroopasse, kui Eesti andmekeskuste pakutavast väheks jääb.

Virtuaalserverite poolel tulid kevadel uued ja avaramate võimalustega paketid. Meie platformi lisandunud PHP ja MySQL uued versioonid parandasid samuti oluliselt olemasolevate klientide jõudlust.

Oluliseks tähiseks võrgutehnoloogia arenguteel oli kõigi meie hallatavate kodulehtede kättesaadavaks muutumine IPv6, ehk järgmise põlvkonna internetiprotokolli vahendusel. Meie Lääne-Euroopa koostööpartnerid kergitavad senimaani selle peale kulme.

Selle aasta plaanides oli suur osakaal ka tarkvaraarendusel.

Domeenide registreerimise platvormi lisandusid liidesed Läti ja Leedu tippdomeeniregistritega. Ametliku registripidajana saame lõpuks oma klientidele pakkuda võimalust ka lähinaabrite juures oma Interneti-olelust kiiresti ja mõistliku hinnaga registreerida.  Kindlasti jätkame uute tippdomeenide lisamist, ilmselt juba järgmise aasta alguskuudel.

Integreerisime oma keskkonda täiesti uue veebipõhise failihalduse, asendamaks juba üle 10 aasta ustavalt teeninud webftp mugavama ja kaasaegsemaga. Veebiserveri sisu tuli halduskeskkonnas kasutajale vaid ühe kliki kaugusele.

Kevadel lisasime võimaluse automaatselt tellida erineva teenustasemega (SSL) turvasertifikaate. See võimalus on paljude poolt väga hästi vastu võetud. Kuna HTTP protokolli järgmine versioon võib tuua endaga kaasa vajaduse SSL ühendust vaikimisi kasutama hakata (http://slashdot.org/story/13/11/13/1938207/http-20-may-be-ssl-only), on see selgelt tulevikku vaatav teenus.

Isiklikult olen kõige rohkem rahul esimese RESTful API väljatuleku üle (https://help.zone.eu/index.php?/Knowledgebase/Article/View/220/0/datazone-restful-api). Olime juba mõnda aega kuklas tundnud, et me peame ka enda sisemisteks vajadusteks rohkem APIsid kasutama, aga alati on see jäänud pakilisemate teemade varju. Ootamatult aga tekkis ühel meie kliendil vajadus nimeserveri kirjete muutmise automatiseerimiseks ja nende jaoks tehtud proof-of-concept-i raamides on meil nüüd loodud ka koodibaas teiste võimaluste lisamiseks.

Palju toimus meil ka ettevõttes sisemiselt, alates uuele klienditeenindusplatvormile üleminekust ja lõpetades sisesuhtluse üleviimisega uuele tehnilise platvormile.

Mitmed tööd, millega lootsime selle aasta lõpuks ühele poole saada, on veel siiski veel “torus” sees ja ootavad peatset valla laskmist.

Vaadates meie praeguseid arendusplaane, sisaldub seal pea kõigis sõna “pilv”. Ja mitte sellepärast, et meile meeldivad moodsad väljendid, vaid et seda nõuavad meie kliendid. Usume, et lisaks suurtele ja tuntud lombitagustele pilveteenuse pakkujatele on eluõigus ka Euroopa ja Eesti tegijatel. Meil on omad tugevused, seda nii klienditeeninduse kui seadusruumi poolest. Meie usku kinnitavad mitmed kliendid, kes on teinud oma valiku just privaatsuse ja konfidentsiaalsuse kaalutlustel.

Seetõttu osaleme aktiivselt ka Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsioonifirmade Liidu (ITL) pilveteenuste töörühmas, et edendada kogu selle sektori arengut nii Eestis kui toetada Euroopa Liidu initsiatiive.

Kokkuvõtteks. Tihti küsitakse, et mis on Zone tugevus? Sellele on vaid üks vastus, need on meie nutikad töötajad, kes kirglikult soovivad pakkuda kõige paremat teenust. Kui me seda kirge ja tahet hoiame ning soodustame, siis ei pea me eneseabiraamatust või Exceli valemi  käest abi küsima, et senist arengut ka järgmisel aastal jätkata.