Zone.ee Blog

Targad ja olulised kirjatööd domeenidest, serveritest ja internetitehnoloogiast üldiselt

Uus võimalus: veebi majutamine Amsterdami

I_amsterdam

Vahelduseks midagi uut ja ägedat “siseringile” :)

Välisturgudest huvitatutel on nüüdsest võimalik Zonelt veebi majutamist (Virtuaalserver) tellida ka Hollandisse, Euroopa andmeside risttee AMS-IX lähedusse. Uus võimalus on suunatud idufirmadele ja professionaalidele, keda huvitab võimalikult madal internetiühenduse latentsusaeg oma lõppkasutajate ja veebiserveri vahel.

Uue võimaluse kasutamiseks on Virtuaalserveri tellimusvormi sektsioonis “Tehnilised sätted” valik, mis tagab, et Virtuaalserveri veebiosa paigutatakse Zone Amsterdamis asuvasse käideldavustsooni. Viimane on loodud kohapealses TelecityGroup Gyroscoopweg andmekeskuses. Käideldavustsooni ühendavad internetiga meie partnerite Cogent ja Level 3 ühendused ning füüsilist kohalolekut nõudva tehnilise toe tagavad kompetentsed Amsterdamis asuvad tehnikud.

vali_kaideldavustsoon

Võimalus on saadaval kõikides Virtuaalserveri pakettides ja selle kasutamisega ei kaasne täiendavaid teenustasusid.
Oma veebi liigutamine Amsterdami on võimalik ka olemasolevatel klientidel, selleks tuleb ületõstmine Zone klienditoega kokku leppida e-posti aadressil info@zone.ee

PHP põhiversiooni aegumine ja lisandumine Zones

php-versioon-aegub

Järgnevalt on mul plaanis kirjutada seeria kirjatükke PHP kasutamisest Zone platvormis. Alustan seda ülevaatega sellest, kuidas vanad PHP põhiversioonid aeguvad ja uusi kasutusele võetakse.

Miks on aegunud PHP põhiversioon halb? Lihtsustades, vana PHP jätab su veebilehe aeglasemaks ja ebaturvalisemaks, kui muu veeb – selle tulemusena pole kasutajad rahul, andmed on ohus ja saidi positsioon (muuhulgas otsimootorites) halveneb.

Continue reading

Microsoft Windows 10 veebibrauseri Edge kasutajate mured Eesti veebides

compatWindowsi kasutajad, kes on oma operatsioonisüsteemi uuendanud värskeimale versioonile ja asunud kasutama selle vaikebrauserit Microsoft Edge, on kindlasti pannud tähele üht anomaaliat. Nimelt kuvatakse paljude prominentsete Eesti veebisaitide puhul ekraanile sõnum, et sait tuleks avada Internet Exploreris.

Teade kuvatakse seetõttu, et Eesti ID-kaarti arendaval Sertifitseerimiskeskusel pole olnud võimalik Edge’le luua ID-kaardiga autentimiseks ja allkirjastamiseks vajalikku pluginat – vajalik tugi Edge brauseris lihtsalt puudub. Seetõttu on Riigi Infosüsteemi Amet pidanud vajalikuks koostada Microsoftile nimekirja olulisematest ID-kaarti kasutavatest Eesti veebisaitidest, mille avamisel brauser ülalnimetatud soovituse tegema peab.

Nimekirja on kantud pankade saidid (nagu Swedbank.ee), riigi saidid (nagu Eesti.ee), aga ka olulisemad Eesti internetiteenuste pakkujad. Viimaste hulka kuulub loomulikult ka Zone.ee.

Seetõttu, kui avate Microsoft Edge veebibrauseris Zone.ee saidi ja teile kuvatakse soovitus avada Internet Explorer, võtke soovitust kuulda. Alternatiivina võiksite üldse kaaluda mõne muu veebilehtiseja kasutamist vaikebrauserina.

Tehnilisema ülevaate pakub Riigi Infosüsteemi Ameti blogis Anto Veldre https://blog.ria.ee/windows-10-ja-e-teenused/