Kasulik teada: Kui registreerid mitu domeeni, võid need suunata ühele veebi- ja eposti-serverile.

Maatunnusega domeenid

Mõtle suurelt: .ee on koduturg, mujal on ennast lihtsam tutvustada .eu ettevõtjana või näidata hoolivust kohalikest tavadest valides riigi domeeni: .at (Austria), .be (Belgia), .by (Valgevene), .ch (Sveitsi), .co (Kolumbia), .cz (Tsehhi), .de (Saksa), .dk (Taani), .fi (Soome), .fr (Prantsusmaa), .hr (Horvaatia), .is (Islandi), .it (Itaalia), .li (Lichtensteini), .lt (Leedu), .lu (Luxemburgi), .lv (Läti), .nl (Hollandi), .pl ja .com.pl (Poola), .pt (Portugali), .ro (Rumeenia), .se (Rootsi), .si (Sloveenia), .co.uk (Suurbritannia)

Populaarsed domeenid

Neist sai kõik alguse – ja kuigi vaba domeeninime on täna raske leida, tasuks rahvusvahelise nime valikul kindlasti ka neid kaaluda:

.com, .net, .org

Lisaks leiab meilt .fm, .me, .mobi, .info, .biz, .tv, .ws ning nimelõppudeks sobivad mikroriikide domeenid .ac, .cc, .co, .io, .vg, .sh

Uued tippdomeenid

Piirideta internetti sobivad hästi domeeninimed, mis räägivad rohkem sellest, mida sa teed, kui ka sellest, kus või kellele seda müüa soovid. Teemadomeenide otsingus näeb sageli katsetusi, mis algavad tegevusele viitava .agency, .apartements või .beer’iga ja jõuavad välja .pink või .ninja’ni.

Vaata kõiki domeene ja hindu

Miks registreerida domeen Zones?


Tasuta nimeserverid ja domeeni parkimine


Domeeni ja veebiserveri haldamine mugavas Minu Zone keskkonnas


Täisautomaatne domeeni registreerimine  ja virtuaalserverite loomine


DNS serverid kolmes asukohas
ja DNSSEC kasutamise võimalus


Lisades domeenitellimusele virtuaalserveri
saad veebi ja eposti tööle veerand tunniga

Nimeserver

Domeeni nimeserver on nagu telefoniraamat: seal on kirjas domeeni veebi-, e-posti ja teiste serverite aadressid. Registreerides domeeni Zones, saad tasuta kasutada meie mugavalt veebist hallatavat ja kolmekordse veakindlusega nimeserverit.

Virtuaalserver: veeb ja e-post

Kodulehe ja e-posti majutuseks on lihtsaim lahendus Zone professionaalide hallatud ja turvatud Virtuaalserver, kus on lahedalt ruumi nii veebi kui ka postkastide jaoks. Posti lugemiseks saad kasutada nii veebimeili kui ka oma arvuti või mobiilseadmes asuvat e-postiprogrammi

Veebi sisuhaldus

Veebi saad käima mõne minutiga, kui valid tehnilisi oskusi mitte nõudva Voog sisuhalduse, kus lehe toimetamine käib otse veebivaates – täpselt nii, nagu oleksid Wordis või Powerpointis harjunud tegema. WordPressi, Joomla, Magentot jt. saad paigaldada mõne hiireklõpsuga.

Mitme domeeni registreerimine

Kui registreerid mitu domeeni ja kavatsed kasutada nende majutamiseks Zone teenuseid, siis tea, et Zone Virtuaalserverile on need võimalik tasuta aliastena lisada. See võimaldab ühe veebi sisu poole pöörduda mitme nimega ja ka Virtuaalserveri e-posti aadressid töötavad siis mitme lõpuga. Aliaseid on võimalik lisada ka Virtuaalserveri alamdomeenidele.

Domeeni kasutusõiguse pikendamine

Kõiki domeene registreeritakse keskregistrites tähtajaliselt ja seetõttu tuleb domeenide kasutusõigust perioodiliselt uuendada.

Hoides oma kontaktandmed meie juures aktuaalsetena, ei pea sa domeeni ootamatu aegumise pärast muretsema. Teavitame sind domeeni registreerimisperioodi lõppemisest aegsasti.

Domeeni pikendamiseks sisene haldusliidesse, kasutades selleks viidet “Minu Zone”.


Miks kolida Zonesse? Ühest kohast on kõike lihtsam hallata – jääb rohkem aega veebi sisuga tegeleda.
Domeeni kolimine

Mõne teise teenusepakkuja juures registreeritud domeeni haldamiseks Zone keskkonnas tuleb teostada registripidaja vahetamise protseduur ehk transfer.

Enamuse tippdomeenide puhul on see tasuline ja selle käigus pikeneb ühtlasi domeeni kasutusõigus ehk registreering ühe aasta võrra.

Domeeni kolimine käib nii:
  • kontrolli, et domeeni transfer-lukk oleks maha võetud;
  • küsi vajadusel seniselt teenusepakkujalt EPP autoriseerimiskood;
  • alusta Zones ületoomisprotsessi, sisestades vajadusel EPP kood;
  • vajadusel kinnita transfer domeeni kontakt-epostile saabunud kirjas oleva lingi abil.
Domeeni kolimise reeglid erinevates tippdomeenides:
Omaniku vahetamine andmete muutmisega

Andmete muutmise teel on võimalik vahetada .COM, .NET, .ORG, .BIZ, .INFO, .ME, .MOBI ja .TV domeenide omanikku. Sisene viite Minu Zone kaudu domeenide halduskeskkonda, vali “Minu domeenid” ja sisesta domeeni kontaktandmeteks uue omaniku andmed.

Omaniku vahetamine trade protseduuriga

Euroopa Liidu, Eesti ja teiste riigitähisega domeenide ülevõtmiseks eelmiselt registreerijalt tuleb enamasti teostada trade:

  • domeeni ülevõtmise algatab osapool, kes domeeni endale soovib;
  • üleandja kohustus on tehtud ettepanek õigeaegselt heaks kiita või tagasi lükata;
  • kui domeeni üleandja tehingut heaks ei kiida, siis domeen omanikku ei vaheta.

Märkus: Ülalolevat vormi ei saa ajutiselt kasutada juhul, kui soovitakse teha trade juba Zones olevale domeenile – sellist muudatust saab teha eraldi vormi abil.

Sõltuvalt tippdomeeni reeglitest võivad vajalikud toimingud olla erinevad: