Ainult kümnendik .ee domeenidest ümberregistreeritud

Rauno Kais
Jaga:

Antud blogipostitus on 159 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

Käesoleva aasta 5. juulil algas Eestis uus tippdomeeniajastu. Selle tulemusena saavad kõik soovijad piiramatul hulgal .ee domeene registreerida, mis on igati positiivne nähtus. Lisaks sellele on üheks olulisemaks muudatuseks aga see, et kõik enne 5. juulit registreeritud .ee domeenid, mida oli pea 80 000, tuleb vastavalt uuele korrale ümber registreerida.

Hetkel kui olemasolevate .ee domeenide ümberregistreerimise tähtajani on jäänud napid kaks kuud, peame nentima, et antud 80 000-st domeenist on ümber registreeritud ainult 10 protsenti.

Nagu kaubandusest ja meediast näha saame, siis on iga-aastane jõulumaania juba vaikselt tuult tiibadesse saamas, see möll kasvab iga päevaga ja inimeste pead on peagi sadu mõtteid täis. Selles keerises kipuvad tihti ka tähtsad tegevused meelest minema, mistõttu on praegu just õige aeg oma .ee domeen ümber registreerida, et hiljem mitte asjatult närvirakke ja kallist aega raisata.

Meilt on palju küsitud, mis saab siis, kui oma domeeni ümber ei registreerita või ei tehta seda õigeks ajaks. Vastus on lihtne – .ee register Eesti Interneti Sihtasutus alustab siis domeeni kustutamismenetlust, mille lõpptulemusena kustutakse domeen registrist. Seega kaovad nii sinu koduleht, e-posti aadressid ja kõik teised rakendused, mis on seotud antud domeeniga . Närvi- ja ajakulu domeeni uuesti tööle saamiseks on tõenäoliselt üpris suur ning see võib ka rahaliselt valusalt kätte maksta. Sa võid ka oma domeenist üldse ilma jääda, sest pärast kustutamismenetluse lõppemist muutub sinu domeen kõigile kättesaadavaks.

Seega tasub oma olemasolev .ee domeen võimalikult ruttu ümber registreerida, et pühad ja aastavahetus mööduksid rõõmsalt ning ebameeldivate üllatusteta.

Populaarsed postitused

Nutikas Pilveserver: tark lahendus e-poe ja nõudlike veebiprojektide jaoks

Tanel Männik
Nutikas Pilveserver pakub nüüdisaegset ja kulutõhusat lahendust, mis ühendab endas paindlikkuse ja võimsuse, et rahuldada kõrge külastatavusega...

Hallatud või halduseta platvorm: kumb vastab paremini sinu vajadustele?

Martin Kirs
ZoneOS platvorm on meie hallatavate teenuste alustala, sisaldades endas justkui mitme IT-spetsialisti pädevusi. Kuidas see platvorm on nii "nutikas" ja...

Zone Veebiakadeemia - lihtsad tööriistad kodulehega alustamiseks

blogi
Zone Veebiakadeemia uue hooaja värskeimas osas räägib Zone arendustiimi juht Ingmar kasulikest tööriistadest, mis aitavad sul hõlpsalt ja arusaadavalt...

Partner soovitab: Kodulehe hooldus ehk kuidas kaitsta seda küberrünnakute eest

MarketingSharks
Veebiarenduse maailmas on WordPress vaieldamatult üks kõige populaarsemaid sisuhaldussüsteeme.