Uus veebipõhine failide haldus

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 120 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

Iga informatsiooni edastamiseks loodud serveriteenuse üks olulisemaid komponente on andmete teenusepakkuja juurde saatmise võimalus. Tänasest on meie kliendid selles osas töövahendi võrra rikkamad.

Zone tegevusvaldkonnas on kasutatavaim failide punktist A punkti B edastamise meetod FTP, ehk File Transfer Protocol ja väga menukaks on osutunud võimalus FTP teenusega ühenduda veebipõhise rakenduse kaudu. Oleme seda pakkunud aastaid ja seni, parema valiku puudumisel, kasutanud ettevõttes sees kirjutatud tarkvara.

scrnsht_2 Täna on mul hea meel teatada, et oleme leidnud väärilise järglase oma “sõjavõitjast“ veebipõhisele FTP kliendile. Selleks on failihaldusvahend AjaXplorer, mille nüüdsest leiate aadressilt https://files.zone.ee. Soovitan tutvuda!

Tänu oma tarkvaraarendajatele, oleme ühtlasi astunud mitu sammu edasi failide haldamise üldise kasutusmugavuse edendamise osas. Nimelt on nüüdsest serveriteenuse haldajal võimalik oma virtuaalserveris asuvaid faile hallata ilma end täiendavalt FTP kasutajatunnusega autentimata. Lahenduse väljatöötamisel osalenud inimkatsejäneste sõnul on, teenuse kasutatavuse mõistes, tegu mõõtmatult väärtusliku uuendusega.

Failide haldamise viite, mis avab serveri sisu kohe failihaldusvahendi aknas, leiab nüüd ka otse Virtuaalserveri haldusliidese esilehelt.

Samuti pääseb virtuaalserveri failidele ligi Zone teenuste ülevaatelehelt, kuhu lisaks teistele kiirviidetele on samuti tekkinud “Failid” viit.

ftp_1

ftp_2

Huvitavaid võimalusi, mida uus failihaldusvahend kaasa toob on teisigi:

  • faile on nüüd võimalik üles laadida mitmekaupa, sealhulgas ka failide lohistamise ja asetamisega veebilehitseja aknasse;
  • tekstifaile on võimalik otse failihaldusvahendis muuta, kasutades selleks veebipõhist lähteteksti redaktorit, mis toetab ka koodi süntaksti esiletõstmist;
  • serveris olevaid pilte saab eelvaadelda, voogesitada ja pildiredaktoris muuta.

Muide, AjaXplorer on vabavaraprojekt, mille kodulehe leiad aadressilt http://ajaxplorer.info. Loodan, et meie täiustused selle lähtekoodile, nagu tõlkefail jms leiavad tulevikus tee ka teiste kasutajateni.

Populaarsed postitused

Retro-kodulehemajutus webzone.ee sulgeb uksed

Ardi Jürgens
1999. aastal – küberruumi mõistes eoone tagasi – alustas Zone tasuta kodulehemajutuse pakkumist. Pea veerand sajandit järjepidevat tegutsemist hiljem,...

EIS hakkab müüma reserveeritud .EE domeene

Ardi Jürgens
Eesti tippdomeeni register teavitas kavatsusest alustada 16. maist seni reserveeritud .EE domeenide müümist registreerijatele.

Kommentaar Eesti.ee e-posti sulgemisele

Ardi Jürgens
Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) andis 3. mail teada, et 1. novembrist lõpetatakse Eesti.ee keskkonnas nimeliste postiaadresside pakkumine.

WordPressi värskeim versioon nüüd väljas

Ingmar Aasoja
Eile tuli ametlikult välja WordPressi värskeim reliis, versiooninumbriga 6.2.