API DNS kirjete haldamiseks

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 125 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

zone_eeZone tarkvaraarendajad nägid suvel vaeva ja õpetasid meie tarkvaraplatvormile DataZone selgeks uue suhtlusviisi, milleks on avalik REST stiilis API.

API (Application Programming Interface), mida eesti keeles tuntakse ka nimedega API-liides või rakendusliides, tähistab reegleid mille alusel üks programm teisega suhtlema peab. REST (Representational state transfer) on stiil, mida just veebipõhiste API-liideste loomisel kasutatakse.

See tähendab, et DataZone platvorm omandab oskuse võtta käske vastu lisaks inimoperaatoritele ka teistelt masinatelt. Need võivad olla näiteks veebi-, töölaua- või mobiilirakendused.

Loomulikult kõike korraga teha ei jõua ning pole ka mõistlik. Seetõttu õpetati DataZone-le esmalt selgeks üks konkreetne funktsioon, mida REST API vahendusel täita: DNS kirjete haldamine. Tarkvaraarendajatel on nüüd võimalik Zone platvormil registreeritud domeenide DNS kirjeid lugeda, loetleda, luua, muuta ja kustutada ilma inimfaktorile toetumata.

Rakenduste loomiseks vajalik API spetsifikatsioon on PDF failina avalikult kättesaadav Zone kasutajatoest.

API-liidesele ligi pääsemiseks on vajalik autentimistõend (ingl. k. “token”), mille meie arendajad väljastavad soovijatele ja seovad API kasutaja ZoneID kontoga.

Kui oleme esimesed kogemused reaalsete API-liidese asutajatega kätte saanud, siis muutub ka API autentimistõendite väljastamise automaatseks ja iga kasutaja saab selle hiljem ise oma ZoneID haldusliidesest genereerida.

Seniks palume lahkelt API dokumentatsiooniga tutvuda ja huvi korral võtta ühendust meie arendajatega aadressil developers@zone.ee

Populaarsed postitused

Hallatud või halduseta platvorm: kumb vastab paremini sinu vajadustele?

Martin Kirs
ZoneOS platvorm on meie hallatavate teenuste alustala, sisaldades endas justkui mitme IT-spetsialisti pädevusi. Kuidas see platvorm on nii "nutikas" ja...

Zone Veebiakadeemia - lihtsad tööriistad kodulehega alustamiseks

blogi
Zone Veebiakadeemia uue hooaja värskeimas osas räägib Zone arendustiimi juht Ingmar kasulikest tööriistadest, mis aitavad sul hõlpsalt ja arusaadavalt...

Partner soovitab: Kodulehe hooldus ehk kuidas kaitsta seda küberrünnakute eest

MarketingSharks
Veebiarenduse maailmas on WordPress vaieldamatult üks kõige populaarsemaid sisuhaldussüsteeme.

Tegime pilveserveri halduse veel paremaks

Ingmar Aasoja
Ehkki meie uue pilveserveriplatvormi lansseerimisest on möödunud kõigest paar kuud, oleme viimastel nädalatel pühendunud uue pilveserveri platvormi...