Eesti astub samme DNSSEC levialaga liitumiseks

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 112 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

ISOC: DNSSEC Coverage in Europe 09.2013
ISOC: DNSSEC Coverage in Europe 09.2013
Eile Internet Society poolt koostatud Euroopa DNSSEC levialakaardil paistab Eesti veel silma halli laiguna. Täna hommikul kuulutas Eesti Interneti SA välja krüptoseadmete riigihanke, millel saab olla vaid üks eesmärk, muuta ka see tükk Euroopast kaardil roheliseks.

DNSSEC (Domain Name System Security Extensions) kujutab endast hulka IETF (Internet Engineering Task Force) koostatud laiendusi DNS süsteemile, mille kasutamisel on võimalik veenduda DNS tsoonides avalikustatud internetiaadresside tervilikkuses. See tähendab, et nimelahendusel on võimalik kindlaks teha, kust pärineb vastuseks saadud informatsioon ja kas see on kohale jõudnud muutmata kujul.

Jääme põnevusega ootama uusi arenguid ja informatsiooni sellest vallast, kuna DNSSEC toe implementeerimine ei saa toimuda ilma registripidajate ning ühendusepakkujate poolse aktiivse kaastööta.

Populaarsed postitused

Vähem peavalu uute PHP versioonidega

PHP 8.2 nüüd ametlikult väljas

Ingmar Aasoja
PHP versioon 8.2 on nüüd ametlikult väljas. Käesolevaga keskendume sellega kaasnevatele olulisematele uuendustele.

Partner soovitab:
Veebilehe optimeerimine paneb tulud kasvama

Digielu
Tänapäevase veebilehe optimeerimine mõjutab otseselt seda, kui hästi nii otsingumootorid kui ka kasutajad sinu veebilehte tajuvad.

Teeme andmebaasiühendused turvalisemaks

Ingmar Aasoja
Teatavasti on SQL andmebaaside kasutajatel vaikeseadistustes lubatud ühenduda ainult lokaalselt, mis tagab selle, et andmed ei liigu üle võõraste võrkude....