ZoneCloud osa I: Saame tuttavaks

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 114 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

logo_suur

Mul on hea meel tutvustada Zone värskeimat pilveteenust, mille käivitamisega oleme jõudnud nii kaugele, et soovime välja kuulutada selle privaatse beeta perioodi. Teenuseks on ZoneCloud (https://zonecloud.ee) ja see on mõeldud lõppkasutajatele (loe: päris inimestele) ning on hetkeseisuga kättesaadav kõigile, kel on Zone või Planeti virtuaalserveris oma e-posti aadress.

Kokku on selliseid inimesi Eestis enam kui 100 000, seega on tõenäoliselt tegu kõige avalikuma privaatse beetaga Eestis.

ZoneCloud lisab meie teenustele nö “cloud storage” võimaluse. Laias maailmas on analoogse teenuse pakkujaid mitmeid, kuid Eestis pole sarnast teenust seni avalikult keegi pakkunud.

Võib ju küsida, et miks on just Zone sellise teenuse käivitada otsustanud?

Meilt on tegelikult järjepidevalt küsitud, kas oleks võimalik Zones säilitada ja hallata ka selliseid andmeid, mis ei seostu otseselt veebirakendus(t)ega. Esimesed sellised soovid jõudsid meieni siis, kui nõuti veel üle interneti ligipääsetavat Windowsi “sharet” või D: ketast (oh olid ilusad ja naiivsed ajad). Peamiselt taheti meie serverites säilitada oma andmetest sellist koopiat, millele oleks võimalik igalt poolt ligi pääseda, aga ka näiteks võimalust oma varukoopia koopiat (sic!) Zone serverisse panna.

Pikka aega arvasime, et see ei ole tegelikult meie teema, sest pidasime end lihtsalt veebimajutajaks. Ühel hetkel jõudsime siiski arusaamisele, et tegelikult ei ole asi nii lihtne. Tõesti, me majutame küll oma klientide veebe ja registreerime domeene, kuid tegelikult on see vaid osa üldisemast missioonist, mille oleme endale võtnud: pakkuda lihtsat ja kiiret võimalust internet ning selle tehnoloogiad inimeste kasuks tööle panna.

Kui vaatasime sel moel oma mugavustsoonist väljapoole, saime aru, et peame olema valmis selleks, et meie kliendid nõuavadki oma internetioleluse loomuliku osana midagi senisest enamat ja on meie asi luua selleks vajalik platvorm.

ZoneCloud ongi see platvorm. Andmete säilitamine pilves on ZoneCloud teenuse esimene ja äärmiselt oluline funktsioon, kuid see ei jää kindlasti viimaseks.

ZoneCloud on tasuta ja pakub beeta perioodil 5 GiB andmesäilitusmahtu. Kui sul on mõni Zone teenusega seotud e-posti aadress, tutvu ZoneCloudiga aadressil https://zonecloud.ee, lae endale alla Windows-i, Mac-i, Androidi või iOS klient ja aita meil seda teenust paremaks teha. Sisselogimiseks kasuta oma e-posti aadressi ja selle salasõna.

Populaarsed postitused

Zone on WordCamp Finland 2023 hõbesponsor

Jaanus Putting
14.-15. septembril kogunevad põhjanaabruses, Tampere linnas maailma levinuima sisuhaldusrakenduse WordPressi entusiastid, asjatundjad ja huvilised, et...

Pilveserver VPS uuenes

Ardi Jürgens
Neid, kes mõtlevad välja ideid, mis vajavad teostamiseks Linuxi serverit, ei ole palju, aga nad on meie inimesed. Zone Pilveserverite teenuskategooria...

Me peame taas rääkima domeenide hindadest

Jaanus Putting
Kätte on jõudnud jälle see hetk aastast, mil meil tuleb rääkida septembris uksele koputavast .COM domeeni hinnatõusust. Paraku tabab sama saatus...

Zone Veebiakadeemia: veebimajutusteenus - puust ja punaseks

blogi
Zone Veebiakadeemia uue hooaja värskeimas osas lahkab Zone teenuste hingeelu peensusteni tundev Ardi kõike seda, mis asetub koondnimetuse veebimajutusteenus...