WordPressi uus haldustööriist Calypso

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 96 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

wordpress-logoWordPressi arendajal Automattic on revolutsiooni ettekuulutav uudis neile, kes on oma veebisaidi Jetpack plugina abil ühendanud WordPress.com pilveteenuse külge.

Nimelt on Automattic välja tulnud fantastiliselt universaalse WordPressi haldusvahendiga, mis kannab koodnime Calypso ja võimaldab hallata valdavat osa WordPressi funktsioonidest töölauarakendusest või WordPress.com veebiliidesest.

calypso-stats

Esialgu on töölauarakendustest võimalik alla laadida Calypso OS X versiooni, kuid avatud lähtekoodil põhinev arendusmudel tõotab peatset Windowsi ja Linuxi tuge.

Calypso külge on võimalik ühendada mitmeid WordPressi instantse, mis muutuvad seeläbi hallatavaks ühest tsentraalsest liidesest.

Tehnoloogiliselt on Automatticu jaoks suuresti tegemist kannapöördega, kuna senine PHP tehnoloogia on asendunud JavaScriptiga.

calypso-post

Kui tahad proovida oma Zone.ee serveris asuvat WordPressi hallata Calypso vahenditega, siis lisa oma WordPressile Jetpack plugin, loo WordPress.com konto ja ühenda need omavahel.

jetpack

Calypso tutvustuse leiad WordPressi veebist, aadressil: https://developer.wordpress.com/calypso/

Süvitsi avab Calypso arendamise tausta Automatticu asutaja Matt Mullenweg: http://ma.tt/2015/11/dance-to-calypso/

Populaarsed postitused

Partner soovitab: Kodulehe hooldus ehk kuidas kaitsta seda küberrünnakute eest

MarketingSharks
Veebiarenduse maailmas on WordPress vaieldamatult üks kõige populaarsemaid sisuhaldussüsteeme.

Hea klienditugi on edu valem ehk halloo, miks sa ei vasta?

Martti Varik
Kui suur võib olla pettumus olukorras, kus vajad kiiresti töömeest või ehitajat ning saadad e-posti päringu kaheksale spetsialistile, aga mitte keegi...

Lühim .EE domeen läks kaubaks rekordhinnaga

Lemme Suve
Hiljuti tõi Eesti Interneti SA turule aastaid reserveerituna hoitud domeeninimed. Omanikke ootavad paljud eksklusiivsed domeenid - mitmed Eesti kohanimed,...

Vana veebimeil läheb hingusele, on aeg uuendada harjumusi!

Kaarel Urva
31. oktoobril 2023 tõmbame juhtme seinast oma vanal veebimeilil (webmail.zone.ee), mis on viimased neli aastat paralleelselt kasutuses olnud uue, pidevalt...