Veel TLS uuendustest

Ardi Jürgens
RSS: Jaga:

Mõned postitused tagasi kirjutasin siin TLS (Transport Layer Security) pärandversioonide hülgamisest ja TLS versiooni 1.3 kasutuselevõtust. Tänaseks on kõik sellega seotud tööd meie platvormis teostatud –
tarkvaraplatvorm toetab vaikimisi vaid parimatele praktikatele vastavaid protokolliversioone (1.2 ja 1.3), kuid oleme klientidele loonud võimaluse ajutiselt pärandversioonide (1.0 ja 1.1) tuge sisse lülitada (vt allolevat illustratsiooni 1).

Illustratsioon 1

Rõhutan siiski, et pärandversioonide kasutamine ei ole pikas perspektiivis jätkusuutlik ja põhjustab meile palju peavalu. Näiteks annavad täna mitmed infosüsteemide võrgupinu turvalisust hindavad skännerid meie klientide saitidel TLS 1.0 ja TLS 1.1 versioonide kasutamise kohta valepositiivseid hinnanguid ka siis, kui neid reaalselt ei kasutata.

Ainus pikas perspektiivis mõistlik lahendus on uuendada oma veebilehtede poole pöörduvat riist- ja tarkvara nii, et toetatud oleks ainult aktuaalsed TLS versioonid.

Veelkord ka ID-kaardiga autentimisest.

Nagu ka varem mainitud, siis TLS 1.3 kasutuselevõtuga muutus Eesti ID-kaardi autentimise kasutamine veebiserveris tehniliselt keerukamaks, sest autentimise nõudmine kataloogi tasandil ei ole enam praktiliselt võimalik.

Kuna ID-kaardi kasutuselevõtu seadistamine serveritasandil on   nüansirikkam teema, siis otsustasime selle keerukuse kasutaja eest veidi ära peita. Nii lõid meie tarkvaraarendajad Minu Zone haldusliidesesse uue “linnukese”, mille abil saab ID-kaardiga autentimise nõuet haldusliideses mõne klikiga sisse lülitada (vt ülalolevat illustratsiooni 1). Samuti on klientidel võimalik sealsamas sisse lülitada tuge tarkvaraarenduses kasutatavale testkaartidele.

Pärandversioonide juurest sujuvalt pärandteenuste juurde.

Oma esimese avaliku teenusena alustas Zone 1999. aastal tasuta veebimajutusteenuse pakkumist. Algselt said selle kasutajad endale kodulehe kujuga zone.ee/kasutajanimi, hiljem web.zone.ee/kasutajanimi.

Kasutajate nõudmiste kasvades jäi see teenus ajale jalgu ja lõime entusiastide ning õppurite jaoks hoopis Planet.ee keskkonna, mistõttu vanasse tasuta veebimajutusteenusesse kasutajate vastuvõtmine lõpetati.

Meie tehnikud otsustasid aga, et üldisele infoturbeolukorrale tuleb kasuks, kui tirime ka oma tasuta veebimajutuse pärandteenuse 21. sajandisse ja paneme selle “sõjaratsu” tööle üle turvalisema HTTPS protokolli.

Selleks tegime veelkord ühe kiire vangerduse ja võtsime HTTPS toe lubamiseks web.zone.ee nime asemel kasutusele nime webzone.ee.

Vanad aadressid suunatakse nüüd sujuvalt HTTPS ühendusele ümber.

Populaarsed postitused

Zone ja Cats Help koostöös: aitame üheskoos kassidel kodu leida

Nikita Tikhomirov
Kas mäletad hetke, mil kohtusid kassiga, kelle iseloom ja olek olid nii erilised, et hetkega oli sinu päev helgem? Just see soe tunne ühendab inimesi...

Zone veebimajutuse platvorm – paindlik, kuid piiridega

Hasso Tepper
Zone veebimajutuse platvorm areneb pidevalt, et pakkuda PHP-kesksel infrastruktuuril töötavatele arendajatele rohkem võimalusi ja paindlikkust. Kuigi...

Koostöös tuleviku tegijatega: Unicorn Squad ja meie ühine teekond

Nikita Tikhomirov
Meil on suur rõõm jagada oma koostööd HK Unicorn Squadiga – erilise huviharidusprogrammiga, mis toob tehnika- ja robootikamaailma just tüdrukutele...

Kliendi edulugu: kuidas muster.ee tõstis e-poe müüki, kui leidis Nutika Pilveserveri

Katrin Sulg
E-kaubandus on viimastel aastatel muutunud järjest olulisemaks. Konkurentsitihedas keskkonnas saavad veebilehe kiirus ja töökindlus määravaks. Muster.ee...