Zone+ uuendus: WordPressil nüüd staging keskkond

Ingmar Aasoja
Jaga:

Eelmise aasta lõpus sai Minu Zone kauaoodatud uuenduse: nüüd on igale Zone+ kaudu paigaldatud WordPress rakendusele võimalik luua staging koopia. Loodud (staging) koopia erinevus tavalisest koopiast on selle siduvus pearakendusega, mis avab Zone+ rakendusehaldusel võimaluse andmeid ja faile kahe keskkonna – production ja staging – vahel liigutada.

Täpsemalt kirjeldades on tegemist tööriistaga, mille abi on võimalik ühe keskkonna andmeid ümber tõsta teise keskkonda neid üle kirjutades. Kuigi spetsiifilistel pistikprogrammidel ja e-poodidel on andmebaasi struktuur keerulisem ning neid ei ole mõistlik täielikult üle kirjutada, siis Zone+ testkeskkond võib siiski paljudele abiks olla. Lisaks on võimalik testkeskonna ligipääsu piirata IP’ga.

Kasutamine lihtsama rakenduse korral

Veebiagentuuridel on enamasti loodud oma arendusprotsessid erinevate muudatuste veebi sisseviimiseks. Siiski võib tihti tulla ette olukordi, kus on näiteks vaja kõigel lihtsamal veebil teha sisus mingeid muudatusi: näiteks lisada esilehele kampaaniabänner, mida on kliendile vaja tutvustada ja millega seoses tuleb ka kampaania teekond ühiselt läbi käia. Sellisel juhul saab pärast bänneri testimist staging -keskkonnas Zone+ sünkroniseerimise tööriista abil koodi- ja andmebaasi muudatused live -keskkonda sünkroniseerida. Kirjeldatud olukorras toimub kahesuunaline sünkroniseerimine.

Kasutamine suuremate rakenduse puhul

Kui rakendus on keeruline ja andmeid ei ole mõistlik testkeskkonnast produktsiooni viies üle kirjutada, siis aitab sünkroniseerimise tööriist vajadusel su rakenduse hetkeseisu üle viia hoopis testkeskkonda. Seal saad soovi korral teha väkseimaid muudatusi ning neid testida ja seejärel juba produktsiooni ehk livesse tõstmise enda vahenditega lahendada.

Kasutamine tehniliste probleemide lahendamiseks

Nagu me teame, siis igal aastal tuleb välja uus PHP versioon. Uusima versiooni rakendamiseks oma live -keskkonnas peab eelnevalt ikka väga palju lõvikonservi sööma või olema siis oma rakendusse tohutul hulgal usku. Luues näiteks aga testkeskkonna eraldi alamdomeenile, saad testida rakenduse toimivust erinevate PHP versioonide, aktiveeritud moodulite või mõne muu erineva serveri seadistusega. Viies failidesse muutused sisse, on võimalik jällegi sünkroniseerida faile produktsiooni ilma, et see muudaks midagi andmebaasis.

Lisaks

Eelnevalt said välja toodud vaid mõned näited. Selleks, et protsesse enda äranägemise järgi sättida, toon välja veel mõned punktid, mis aitavad ehk õige suuna kätte näidata:

  • Enne sünkroniseerimist on vaikeseadistusena aktiveeritud sihtkoha rakenduse hetkeseisust tõmmise tegemine, mis annab võimaluse muutused soovi korral tagasi võtta (loe: viia rakendus eelnenud seisu tagasi).
  • Testkeskkonna saab luua eraldi alamdomeenile või veelgi parem: eraldi virtuaalserverisse. Nii on võimalik klientide lehtedest testkoopiad hoida täiesti isoleeritult.
  • Testkeskkonna avalikku ligipääsu on võimalik piirata ainult teatud IP’dele. Nii ei pääse lehele ligi soovimatud netikasutajad ega otsingumootorite robotid.
  • Võimalik on sünkroniseerida (üle kirjutada) kas ainult andmebaase või faile, aga ka mõlemaid korraga.
  • E-poodidel ning portaalidel, kus kliendid sisestavad andmeid, tuleb arvestada sellega, et andmebaasi sünkroniseerimisel kirjutatakse kõik andmed ning vahepealsed muutused lähevad kaduma.
  • Sünkroniseerimise tööriist on mõeldud enamasti lihtsamatele rakendustele, aga teoorias võib see hästi toimida ka suurematega. Anna meile tagasisidet, et saaksime Zone+ rakenduse haldurit paremaks teha, sest ainult tänu klientide tagasisidele ja arendusse kaasamisele oleme jõudnud tänaste tulemusteni.

Populaarsed postitused

Partner soovitab: Kodulehe hooldus ehk kuidas kaitsta seda küberrünnakute eest

MarketingSharks
Veebiarenduse maailmas on WordPress vaieldamatult üks kõige populaarsemaid sisuhaldussüsteeme.

Hea klienditugi on edu valem ehk halloo, miks sa ei vasta?

Martti Varik
Kui suur võib olla pettumus olukorras, kus vajad kiiresti töömeest või ehitajat ning saadad e-posti päringu kaheksale spetsialistile, aga mitte keegi...

Lühim .EE domeen läks kaubaks rekordhinnaga

Lemme Suve
Hiljuti tõi Eesti Interneti SA turule aastaid reserveerituna hoitud domeeninimed. Omanikke ootavad paljud eksklusiivsed domeenid - mitmed Eesti kohanimed,...

Vana veebimeil läheb hingusele, on aeg uuendada harjumusi!

Kaarel Urva
31. oktoobril 2023 tõmbame juhtme seinast oma vanal veebimeilil (webmail.zone.ee), mis on viimased neli aastat paralleelselt kasutuses olnud uue, pidevalt...