Vana veebimeil läheb hingusele, on aeg uuendada harjumusi!

Kaarel Urva
Jaga:

Juba neli aastat oleme oma klientidele pakkunud pidevalt uuenevat ning mitmeid kasulikke featuure pakkuvat kaasaegset veebimeili https://webmail.ee, mis on tänaseks võitnud koha tuhandete kasutajate arvutites ja südametes. Kogu selle aja jooksul oleme paralleelselt käigus hoidnud ka sellele eelnenud vanemat versiooni (webmail.zone.ee), mis jõuab oma eksistentsi viimase hingetõmbeni 31. oktoobril 2023.

Tänaseks oleme e-postiga seotud teenuste värskendamisega jõudnud just sellisesse faasi, mis lubab meil veebipõhise e-postikliendi retro-versiooni nimetatud kuupäeval sulgeda. Leiame, et neli aastat on olnud piisavalt pikk aeg, et vanadest harjumustest loobuda ja asendada need uutega. Seega – kui sa pole veel uut veebimeili kasutusele võtnud, siis on nüüd viimane aeg teha seda kohe ehk lausa esimesel võimalusel.

NB! Põhjaliku juhendi uue veebimeiliga tutvumiseks ning selle kasutamiseks leiad siit.

Suur samm pärandvarast loobumise suunas

Otsusele sulgeda vana veebimeil jõudsime tänu ulatuslikule tööle, mis on meiega kaasas käinud viimased viis aastat ja millega on ilmselt enamus meie vanadest klientidest ja meilikasutajatest ka ühel või teisel moel kokku puutunud. Kes veel mäletab, siis 2018. aastal võtsime kasutusele uue e-posti platvormi (mälu värskendamiseks siia ka üks toonane blogipostitus), millele hakkasime olemasolevaid e-posti kontosid migreerima 2019. aastal. Sellele järgnes pea viis aastat järjepidevat tööd, mille käigus kolisime enam kui 170 000 e-posti kontot uuele platvormile.

Kogu selle aja jooksul oleme pidanud uuendama, turvama ja haldama kaht täiesti eraldiseisvat platvormi ja nendega seotud veebimeili-liideseid. Nüüd oleme jõudnud aga olukorda, kus meie tehnikaosakond koos tarkvaraarenduse tiimiga saab kogu e-postile kuluva tähelepanu suunata vaid ühele platvormile. Sellega on tagatud e-posti platvormi turvalisus, käideldavus, kiirus ja kõigile kasutajatele tuntavalt ka rämpspostifiltri efektiivsus.

Pidevas arengus olev Webmail.ee on ainuüksi sel aastal saanud juba viis suurt uuendust. Muuhulgas oleme optimeerinud kasutajaliidest ja lisanud turvariske maandavaid võimekusi – näiteks saab autentimisel teise faktorina kasutada oma telefoni sõrmejäljelugejat. See loetelu siinkohal ei lõppe. Näiteks käib hetkel aktiivne töö kujunduse värskendamise kallal, mis võib osaliselt jõuda kasutajateni juba selle aasta lõpuks.

Miks on platvormi vahetus oluline?

Võtame kokku platvormi vahetuse taga olevad tähtsaimad punktid:

  • Kogu platvormi kolmekordne veakindlus
  • Turvalisus, mida aitab tagada kliendi poolt rakendatav kahetasemeline autentimine (2FA – TOTP või U2F)
  • Efektiivne rämpspostifilter, mille kvaliteet ajas ainult paraneb
  • Kirjade filtreerimise võimekus serveri poolt – nii saab kirju juba enne postkasti jõudmist filtreerida, suunata ja kustutada
  • Suurte e-postikontode tugi
  • Pidevalt uuenev, kiire ning võimekas Webmail.ee, mis töötab laitmatult ka väga suuremahuliste postkastidega

Uue platvormi arendus ning klientide üleviimine sellele on olnud ülimalt mahukas töö. Seetõttu soovin siinkohal tänada kõiki kliente erakordse kannatuse eest ja muidugi ka meie kliendituge, kes selle väljakutsega kliente igapäevaselt abistades ja juhendades suurepäraselt toime tuli.

Populaarsed postitused

Nutikas Pilveserver: tark lahendus e-poe ja nõudlike veebiprojektide jaoks

Tanel Männik
Nutikas Pilveserver pakub nüüdisaegset ja kulutõhusat lahendust, mis ühendab endas paindlikkuse ja võimsuse, et rahuldada kõrge külastatavusega...

Hallatud või halduseta platvorm: kumb vastab paremini sinu vajadustele?

Martin Kirs
ZoneOS platvorm on meie hallatavate teenuste alustala, sisaldades endas justkui mitme IT-spetsialisti pädevusi. Kuidas see platvorm on nii "nutikas" ja...

Zone Veebiakadeemia - lihtsad tööriistad kodulehega alustamiseks

blogi
Zone Veebiakadeemia uue hooaja värskeimas osas räägib Zone arendustiimi juht Ingmar kasulikest tööriistadest, mis aitavad sul hõlpsalt ja arusaadavalt...

Partner soovitab: Kodulehe hooldus ehk kuidas kaitsta seda küberrünnakute eest

MarketingSharks
Veebiarenduse maailmas on WordPress vaieldamatult üks kõige populaarsemaid sisuhaldussüsteeme.