Väike staatusraport .EE registreerijatele

Ardi Jürgens
Jaga:

Nagu kõik teavad, siis eile veerand kolme paiku käivitus lõpuks tippdomeeni register ja eilse päevaga registreeriti ligi 1300 uut .EE domeeninime. Nagu me juba Twitteris ja Facebookis hõisanud oleme, siis on hea meel tõdeda, et valdav enamus on kasutanud Zone teenuseid.

Tippdomeeni register on nüüd käivitunud ja uute domeenide registreerimine on võimalik, kuid hetkel on siiski hulk operatsioone, mida kahjuks nende uute registreeritud domeenidega veel teostada ei saa. Siinkohal tahakski anda nendest põgusa ülevaate.

  • Nimeserverikirjeid pole võimalik hetkel muuta. Eesti Interneti SA (EIS) on domeenid küll registreerimiseks vastu võtnud, kuid Eesti tippdomeeni DNS tsooni ei ole hetkel lisatud veel ühtegi registreeritud domeeninime. Seni kuni tsooni pole ühtegi kirjet lisatud ei võta me vastu nimeserverite muutmisavaldusi. Enne selle funktsiooni lubamist tuleb meil seda testida ja seni, kuni EIS ei paku terviklikku .EE DNS tsooni, on seda võimatu teha.
  • Domeeni kohta käivaid andmeid pole võimalik hetkel muuta. Sarnaselt DNS teenusele ei tööta veel registri WHOIS funktsioon päris nii nagu võiks. Eile lisati küll WHOIS Teenusesse ports domeene ära, kuid WHOIS andmebaasi uuendatakse hetkel sporaatiliselt – esialgse info kohaselt tehakse seda kord ööpäevas. See tähendab, et ka andmete muutmise funktsiooni testimine on raskendatud, kohe kui oleme saanud selle võimalusega niikaugele, et oleme kindlad selle toimimises, saavad kliendid hakata andmeid muutma.
  • Olemasolevate domeenide ümberregistreerimine pole veel võimalik. Erinevalt esialgsest informatsioonist, et EE domeene saab kohe hakata ümber registreerima oleme saanud signaali, et sellega läheb veel aega. Olemasolevate domeenide ümberregistreerimiseks on vaja tippdomeeni registrilt autoriseerimiskoodi ja sedagi funktsiooni peab olema võimalik testida. Hetkel pole autoriseerimiskoodi ühelegi registripidajale antud ja seetõttu ootab ka see funktsioon.

Kui need võimalused tekkivad, siis kisame kindlasti väga kõvasti, aga hetkel tundub, et sellega läheb veel mõned päevad.

Kommentaarid

8 kommentaari

  • Aga miks ei tulnud teie poolt mailile teade et doomen on edukalt registreeritud? =)
    Ja kas saadate teade kui on voimalus vahetada ns serverid ja edasi? Sees mina kui registreerisin domeen panin ikka oma ns serverid aga naen teie ns serverid =(

  • Me tahtsime saata inimestele kirja siis, kui midagi juba töötab, ehk siis kirje on vähemalt tsoonis olemas, aga hetkel tundub tõesti, et peame hakkama kirju saatma laiali enne seda…

  • Kas EIS pikendab siis seda esimese aasta registreeringut nende päevade võrra kui ma reaalselt oma regatud domeeni kasutada ei saa? Mul pole sellest domeenist kolbigi kasu enne kui ma ei saa muuta nimeservereid…

  • Kas on teada ka, millal EIS võiks domeenikirjed tsooni ära lisada (st. millal domeen võiks reaalselt ka tööle hakata)?

    Üldkommentaariks EISi pihta – ma julgesin arvata, et selle aasta IT-feiliks jääb digiretsept, kuid .ee domeenireform ületab selle jama mitmekordselt 🙂

  • Kas oleks võimalik ALIASE lisamise/haldamise võimalus Virtuaalserveris?
    Praegune ALIASE lisamise võimalus (virtuaalserveri vormi kaudu on aeglane)

Populaarsed postitused

Kuidas suurfirmad ajasid domeenihinnad lakke ja mida sellest õppida

Nikita Tikhomirov
Domeeni valimine võib esmapilgul tunduda lihtsa otsusena: leiad sobiva nime, kontrollid selle saadavust ja registreerid. Tegelikult on domeeni ostmine...

Peidetud riskid: kuidas on võimalik oma .EE domeeni oksjonil kaotada

Ants Korsar
Eesti suurima domeenide registripidajana oleme pühendunud aitama ettevõtetel ja eraisikutel oma veebikohalolekut säilitada. Üks kriitiline probleem,...

Kliendi edulugu ehk kuidas aeglane e-pood taas kiireks sai

Katrin Sulg
Veebipoe ananke.ee perenaisele Kerttu Liiva-Kulbokile on juba aastaid muret valmistanud e-poe aeglane toimimine. Kuna ettevõtte meeskond on väike ja...

Xdebug seadistamine Zone veebimajutuses: VSCode

Arne Meier
Teatavasti võimaldab Xdebug samm-sammult koodi siluda, muutujaid jälgida ja vigasid hõlpsalt tuvastada, mis kokkuvõtvalt teeb arendustöö sujuvamaks...