Eesti on .EU domeenide registreerimisel Euroopas esirinnas

Täna 5 aastat tagasi ehk 7. aprillil 2006 avanes kõikidel registreerijatel võimalus alustada domeenide registreerimist Euroopa Liidu tippdomeenis EU.

Euroopa ettevõtjad, organisatsioonid ja elanikud registreerisid värskes tippdomeenis juba selle käivituskuu lõpuks kokku 1,7 miljonit domeeni. Viie aastaga on see number kasvanud kaks korda, jõudes 3,4 miljoni kasutusele võetud domeenini.

Suurimaid kasvukiirust on viie aasta lõikes näidanud domeenide registreerimine Eestis, Leedus, Poolas, Tšehhis ja Slovakkias. Suurimateks EU domeeni turgudeks on kujunenud Saksamaa, Holland, Suurbritannia, Prantsusmaa ja Poola.

Eestisse on tänaseks registreeritud ligi 14 170 Euroopa Liidu tunnusega internetiaadressi. Registreeritud domeenide koguarvult ületab Eesti täna oma naabritest nii Soomet kui ka Lätit.

EU viienda sünnipäeva puhul käivitab tippdomeeni haldaja EURid ühtlasi võimaluse registreerida ja pikendada domeene varasema ühe aasta asemel nüüd kuni kümneks aastaks.

“Meil on hea meel tõdeda, et eestlased on EU tippdomeeni viimase viie aasta jooksul niivõrd hästi omaks võtnud, et Eestit on võimalik tunnustada, kui üht suurima kasvutempoga turgu terves Euroopas, “ ütles EU domeenide registripidaja Zone Media arendusjuht Ardi Jürgens.

Zone Media käivitab EU domeenide mitmeks aastaks registreerimise ja pikendamise võimaluse oma registripidajakeskkonnas 15. aprilliks.

1999. aastal tegevust alustanud osaühing Zone Media on suurim Eesti maatähisega domeeninimede registripidaja ja ainus ametlik Euroopa Liidu tippdomeeni registripidaja Eestis.

EU domeeni registreerimine on võimalik Zone.ee lehel: Domeeni registreerimine