Järgmisel esmaspäeval lõpetab töö ligi 40 000 EE-lõpulist internetiaadressi

Saabuval nädalavahetusel lõpeb aegunud ee-domeenide kustutamismenetluse teavitusfaas ja juba järgmise nädala alguses lõpetavad aegunud domeenid töö.

Enne 2010. aasta 5. juulil käivitunud Eesti tippdomeeni reformi, oli Eestis riigitähisega domeene ligi 79 000. Domeenide ümberregistreerimisperioodi käigus on neist tänaseks “ripakile jäänud” ligi 41 000, mis on veidi üle poole.

“Prognoosime, et nädala lõpuni jäänud aja jooksul registreeritakse ümber veel 1500‒2000 domeeni, seega peaks Eesti Interneti SA järgmise nädala alguses sulgema veidi alla 40 000 domeeni,” ennustab Eesti suurima domeenide registripidaja Zone.ee arendusjuht Ardi Jürgens.

„Sulgemise tulemusena lõpetavad töö domeenidega seotud kodulehed, elektronpostiaadressid ja muud võimalikud rakendused. Domeenid siiski kohe kustutamisele ei lähe, see toimub alles kahe kuu pärast, seega on domeeni omanikul ka peale järgmise nädala algust võimalik töö lõpetanud domeen ümberregistreerimise abil ellu äratada, “ lisas Jürgens.

Valdav osa suletavatest domeenidest, eeldatavasti 27 000‒28 000 domeeni, kuulub ettevõtjatele, firmadele ja organisatsioonidele. Ülejäänud domeenid on registreeritud eraisikutele ja on kujul nimi.pri.ee.

Zone.ee on suurim domeenide registripidaja Eestis, olles oma klientidele reformi järgselt registreerinud ligi 21 000 ee-lõpulist domeeni ja hallates erinevates tippdomeenides kokku ligi 33 000 domeeni.