Zone.ee alustas turvasertifikaatide vahendamist

Eesti suurim domeenide registripidaja Zone Media OÜ lisas oma identiteediteenuste portfelli turvasertifikaadid maailma juhtivatelt turvaettevõtetelt Symantec ja Comodo.

“Riiklik digitaalne isikutunnistus (ID-kaart) on toonud ettevõtjate ja riigiasutusteni võimaluse oma kliente või kasutajaid interneti vahendusel identifitseerida. Meie poolt ettevõtetele vahendatavad turvasertifikaadid võimaldavad kasutajatel omakorda turvaliselt tuvastada oma teenusepakkujat,” kommenteeris uue teenuse käivitamise vajadust Zone.ee tegevjuht Riho Kurg.

“Turvasertifikaadiga kaitstud ühenduse kasutamine võimaldab kliendil ka veenduda, et teenusepakkuja teeb tõsiseid pingutusi tema andmete konfidentsiaalsuse ja terviklikkuse säilimiseks. Hea meel on tõdeda, et Eesti teenusepakkujad võtavad küberruumi turvalisust tõsiselt, juba enne teenuse ametlikku käivitamist oleme jõudnud turvasertifikaate vahendada sadadele soovijatele,“ lisas ta.

Zone.ee poolt vahendatavad SSL sertifikaadid põhinevad avaliku võtme krüptograafial ja on kasutusel mitmetes turvalist andmete edastamist võimaldavates võrguprotokollides. Sarnaste sertifikaatidega turvatud ühendusi kasutab valdav osa Eesti internetikasutajaid, kuna sama tehnoloogia on kasutusel nii internetipankades, Riigiportaalis Eesti.ee kui ka E-maksuametis.

SSL sertifikaatide valikuga on võimalik tutvuda lehel SSL sertifikaadid.

1999. aastast Zone.ee kaubamärgi all tegutsev Zone Media OÜ on Eesti suurim domeenide registripidaja ja serveriteenuste pakkuja.