Zone.ee ühendas kümned tuhanded ettevõtted pilvega

Eesti suurim serveriteenuste pakkuja Zone.ee käivitas täies mahus pilveteenuse ZoneCloud, millele eelnes 7 kuud kestnud beeta-periood. Teenus võimaldab ettevõtte internetiolelusteenuse klientidel säilitada ja jagada andmeid teenusepakkuja serveripilves.

ZoneCloud pilveteenuse kliendid saavad oma andmeid hallata nii veebipõhise liidese kui ka levinud operatsioonisüsteemide tarbeks loodud klientprogrammide abil. Uus pilveteenus on kasutatav ka Apple iOS ja Google Android nutiseadmetega.

“Loodame väga, et kodumaine alternatiiv rahvusvaheliste suurkorporatsioonide poolt pakutavatele julgustab Eesti ettevõtjaid senisest enam pilveteenuste võimalusi ära kasutama,” kommenteeris Zone.ee tegevjuht Riho Kurg. “2014. aastal viis Eurostat läbi uuringu ettevõtete seas, millel on rohkem kui kümme töötajat. Eestis kasutas neist pilveteenuseid vaid 15%. See jääb selgelt alla liidrile Soomele, kus vastav number on 50% ja Euroopa Liidu keskmisele, mis on 19%.”

“Eurostati uuringust lähtub ka, et ettevõtjate suurimad pilveteenusega seotud mured on pilve usaldatud andmete turvalisus, asukoht ja neile kohalduv seadusandlus. Meie ettevõtte päritolu, 15-aastane kogemustepagas sarnaste teenuste pakkumisel ja Eestisse loodud unikaalne taristu, aitavad seda murekoormat leevendada,“ lisas Kurg.

ZoneCloud tasuta versioon, mis võimaldab kasutajal säilitada pilves kuni 5 GiB andmeid, on automaatselt olemas kõigil Zone.ee serverites asuvate postkastide omanikel. Neid on Zone.ee kasutajate hulgas tänase päeva seisuga enam kui 120 000.

ZoneCloud teenuse väljatöötamiseks ning arendamiseks alustas Zone 2013. aastal strateegilist partnerlust Saksamaa tarkvaratootjaga ownCloud GmBH, kellega koostöös on valminud ka ZoneCloud rakendused operatsioonisüsteemide Windows ja Mac kasutajatele ning mobiilsed äpid Android ja iOS platvormidele. Teenuse käivitamisele eelnes 7 kuud kestnud beeta-periood, mille käigus kuulati klientide tagasisidet ning sellest lähtuvalt lihviti teenusplatvormi ja kohaldati tarkvara Eesti oludele.