Zone.ee käivitas uute tippdomeenide toe

Harjumuspärane internetiaadresside maailm muutub igaveseks. Nimelt on kätte jõudnud esimeste uute tippdomeenide üldise kättesaadavuse aeg. See tähendab, et domeenid võivad nüüd lisaks seni populaarsetele .EE, .EU või .COM laienditele lõppeda ka põnevamate tähistega.

Tänasest võib sinu kirjasõbra e-posti aadressi lõpetada .GURU, tuttava riskikapitalisti veebiaadressi võib ilmestada .VENTURES või rätsepa oma .CLOTHING. Juba mõne aja pärast saad soovi korral tuua oma ellu põnevust .SEXY lõpulise e-posti aadressiga või luua oma kingablogi aadressil, mida ilustab tippdomeen .SHOES.

ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) on sõlminud lepingud juba mitmesaja uue tippdomeeni registriga, mis tähendab, et uued aadressid jõuavad meile käesoleval aastal tõelise järjepideva laviinina. Nende seas ka sellised pärlid nagu .VODKA, .NINJA ja .FUTBOL.

Tänasest saab Zone.ee vahendusel registreerida nimesid seitsmes uues tippdomeenis: .BIKE; .CLOTHING; .GURU; .HOLDINGS; .PLUMBING; .SINGLES ja .VENTURES.

“Milline saab olema uute aadresside vastuvõtt internetikogukonnas ei ole esialgu üheselt selge. Globaalselt eelregistreeriti populaarsetes tippdomeenides nagu .CLOTHING sadu domeene, seda on ilmselt vähem, kui uued registrid lootsid,“ selgitas Zone.ee juhatuse liige Ardi Jürgens. “Sellegipoolest olid mõned registreerijad valmis ühe nime eest välja käima ka kuni 10 000 dollarit või kulutasid kümnete nimede registreerimiseks kokku mitmeid kümneid tuhandeid dollareid. Jälgime huviga, milline saab uute tippdomeenide vastuvõtt olema Eestis. Esimesed tellimused on igatahes juba täidetud.”

Domeene uutes tippdomeenides saab registreerida lehel Domeeni registreerimine