Zone.ee veebimajutus tähistab 5 aastast sünnipäeva

Zone Media OÜ tähistab 1. detsembril 2004 oma viiendat tegutsemisaastat.

1999. aasta 1. detsembril avas Zone Media esimesena Eestis keskkonna, kus sõltumata Interneti ühendusepakkujast oli igal inimesel võimalik endale tasuta saada kodulehekülje valmistamiseks vajalik serveripind. Samal kuul liitusid Zone Media tasuliste teenustega esimesed ärikliendid.

Aastaks 2002 teenindasid Zone Media nimeserverid rohkem äriklientide domeene kui varasem liider Eesti Telefon. Viimased kolm aastat olemegi hoidnud liidripositsiooni EE-lõpulistele domeenidele teenuseid osutavate ettevõtete hulgas.

Zone Media on välja töötanud maailmatasemel kliendi- ning serverihaldusplatvormi DataZone. Hetkel on klientide teenistuses poolsada erinevat DataZone Server Platform serverit, mis teenindavad keskmiselt 35 miljonit veebipäringut päevas. DataZone juhtimiskeskusesse on ainuüksi viimase aasta jooksul kliendid sisse loginud ligi 100 000 korda.

Zone Media prioriteedid on täna täpselt samad, mis need olid viis aastat tagasi," sõnas ettevõtte tegevjuht Martti Varik. "Jätkame püüdlusi säilitamaks tugevaima, usaldusväärseima ning innovatiivseima teenusepakkuja staatust. Lähitulevik toob ilmselt kaasa veel tihedamad suhted Interneti ühendusepakkujate, sisutootjate ning tugiteenuste osutajatega ning me oleme selleks valmis.