Rehepaplus domeeninimede abil

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 178 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

Hiljuti läbis meie põhjanaabrite IT uudiskanaleid teade Soomes tegutsevast ettevõttest, kes üliagressiivsete müügivõtetega heausksetele domeeniregistreerijatele asjatuid lisakulusid üritas tekitada.

Nimelt hakkasid ühel heal päeval domeeniomanikest ettevõtjad saama telefonikõnesid, mis hoiatasid asjaolu eest, et keegi tundmatu osapool on peatselt registreerimas ettevõtja .fi domeeninimele sarnast domeeni, kuid .com, .net või .org tippdomeenis. Selleks, et vältida domeeninime sattumist mõne kahtlase venna kätte, pakuti vastavat domeeni kohe registreerimiseks, kuid väga kopsaka hinnaga. Pakutud domeeninimede registreerimise hinnad olevat küündinud lausa 3500 krooni kanti.

Sellisest agressiivsest telefonimüügist pole Eestis veel kuulda olnud, kuid sarnase sisu ja tooniga e-kirju on .ee domeenide omanikud saanud kaugelt Aasiast ja Ameerikast.
Ühiseks nimetajaks on kõikidel juhtudel olnud ähvardus peatse domeeni registreerimisega kellegi teise poolt ning sellest tulenev vajadus kohe kiiresti reageerida.

Kui selline pakkumine peaks teile laekuma, siis võtke aeg maha ja mõelge, vajadusel konsulteerige teistega ja alles seejärel reageerige. Ehk suudate vältida hilisemat kahetsustunnet.

P.S. Tänane Äripäev Online kirjutab ühest humoorikast eestimaisest segadusest, mis puudutab apple.ee domeeni .

Kommentaarid

1 kommentaar
  • telefonimüüki jah mitte, aga e-postiga miskid imelikud kirjad hiinast on isegi mind tabanud (või oli see mõni tuttav… igastahes suht lähedalt)

Kommentaarid suletud.

Populaarsed postitused

Vähem peavalu uute PHP versioonidega

PHP 8.2 nüüd ametlikult väljas

Ingmar Aasoja
PHP versioon 8.2 on nüüd ametlikult väljas. Käesolevaga keskendume sellega kaasnevatele olulisematele uuendustele.

Partner soovitab:
Veebilehe optimeerimine paneb tulud kasvama

Digielu
Tänapäevase veebilehe optimeerimine mõjutab otseselt seda, kui hästi nii otsingumootorid kui ka kasutajad sinu veebilehte tajuvad.

Teeme andmebaasiühendused turvalisemaks

Ingmar Aasoja
Teatavasti on SQL andmebaaside kasutajatel vaikeseadistustes lubatud ühenduda ainult lokaalselt, mis tagab selle, et andmed ei liigu üle võõraste võrkude....