Rehepaplus domeeninimede abil

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 185 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

Hiljuti läbis meie põhjanaabrite IT uudiskanaleid teade Soomes tegutsevast ettevõttest, kes üliagressiivsete müügivõtetega heausksetele domeeniregistreerijatele asjatuid lisakulusid üritas tekitada.

Nimelt hakkasid ühel heal päeval domeeniomanikest ettevõtjad saama telefonikõnesid, mis hoiatasid asjaolu eest, et keegi tundmatu osapool on peatselt registreerimas ettevõtja .fi domeeninimele sarnast domeeni, kuid .com, .net või .org tippdomeenis. Selleks, et vältida domeeninime sattumist mõne kahtlase venna kätte, pakuti vastavat domeeni kohe registreerimiseks, kuid väga kopsaka hinnaga. Pakutud domeeninimede registreerimise hinnad olevat küündinud lausa 3500 krooni kanti.

Sellisest agressiivsest telefonimüügist pole Eestis veel kuulda olnud, kuid sarnase sisu ja tooniga e-kirju on .ee domeenide omanikud saanud kaugelt Aasiast ja Ameerikast.
Ühiseks nimetajaks on kõikidel juhtudel olnud ähvardus peatse domeeni registreerimisega kellegi teise poolt ning sellest tulenev vajadus kohe kiiresti reageerida.

Kui selline pakkumine peaks teile laekuma, siis võtke aeg maha ja mõelge, vajadusel konsulteerige teistega ja alles seejärel reageerige. Ehk suudate vältida hilisemat kahetsustunnet.

P.S. Tänane Äripäev Online kirjutab ühest humoorikast eestimaisest segadusest, mis puudutab apple.ee domeeni .

Kommentaarid

1 kommentaar
  • telefonimüüki jah mitte, aga e-postiga miskid imelikud kirjad hiinast on isegi mind tabanud (või oli see mõni tuttav… igastahes suht lähedalt)

Kommentaarid suletud.

Populaarsed postitused

Zone on WordCamp Finland 2023 hõbesponsor

Jaanus Putting
14.-15. septembril kogunevad põhjanaabruses, Tampere linnas maailma levinuima sisuhaldusrakenduse WordPressi entusiastid, asjatundjad ja huvilised, et...

Pilveserver VPS uuenes

Ardi Jürgens
Neid, kes mõtlevad välja ideid, mis vajavad teostamiseks Linuxi serverit, ei ole palju, aga nad on meie inimesed. Zone Pilveserverite teenuskategooria...

Me peame taas rääkima domeenide hindadest

Jaanus Putting
Kätte on jõudnud jälle see hetk aastast, mil meil tuleb rääkida septembris uksele koputavast .COM domeeni hinnatõusust. Paraku tabab sama saatus...

Zone Veebiakadeemia: veebimajutusteenus - puust ja punaseks

blogi
Zone Veebiakadeemia uue hooaja värskeimas osas lahkab Zone teenuste hingeelu peensusteni tundev Ardi kõike seda, mis asetub koondnimetuse veebimajutusteenus...