Domeenide kasutamisest Zones

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 150 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

Seoses suure hulga EE domeenide registreerimisega tahaks natukene rääkida sellest, milline on domeenide registreerimisteenuse iseloom ja kuidas see teenus suhtestub näiteks serveriteenustega.

 1. Domeeni registreerimisteenus on sõltumatu teenus. Selleks, et registreerida Zone vahendusel domeeninime ei pea kasutama Zone serveriteenuseid.

  Näiteks .EE domeeni ümberregistreerijad, kelle senine teenusepakkuja pole hakanud registripidajaks, võivad edasi jääda kasutama oma senist serveriteenuste pakkujat, määrates peale registreerimist oma domeenile senise teenusepakkuja nimeserverid.

 2. Domeeni registreerimisteenus on täielikult automatiseeritud. Zone vahendusel domeeninime registreerimine toimub täiesti automaatselt ja domeen registreeritakse reeglina peale makse vastuvõtmist vaid mõne minuti jooksul. (Erandiks on vaid .FI domeenid)

 3. Domeeni parkimise eest Zone raha ei küsi.

  Iga domeeni registreerimisel tekitab Zone oma DNS serveritesse kirjed, mis tagavad domeeni säilimise ja vastavuse headele tavadele, kuid kuni klient domeeni reaalselt mõne serveriteenuse või DNS teenuse raames ei kasuta, mingit tasu peale domeeni registreerimise ja pikendamistasu ei rakendata.

 4. Zone virtuaalserverites on võimalik kasutada ilma lisatasuta mitut domeeninime.

  Virtuaalserver töötab põhimõttel, kus üks domeeninimi on primaarne, kuid virtuaalserveriga on võimalik siduda ka täiendavaid aliaseid.
  Nii on võimalik ühe lehekülje sisu ja e-posti aadresse siduda ära mitme domeeninimega, näiteks on võimalik minginimi.ee virtuaalserverile suunata ka domeenid minginimi.eu ja minginimi.com.

 5. Zones on aliaseid võimalik siduda ka virtuaalserverisse loodud alamdomeenidega, mis võimaldab ühest virtuaalserverist teenindada mitut veebisaiti.

  Suunates suvanimi.minginimi.ee alamdomeenile aliase suvanimi.ee saab kavalam kasutaja oma virtuaalserveri ressursse optimaalsemalt ära kasutada.

 6. UUS! Alates 5. juulist on meie domeenide halduskeskkonnas võimalik kasutada ka serveriteenustest sõltumatut DNS teenust. Aasta jooksul, ehk 5. juulini 2011 on DNS teenus kõikidele kasutajatele tasuta!

  Seni oleme DNS teenust pakkunud vaid serveriteenuste raames, kuid nüüd oleme selle välja toonud ka iseseisva lahendusena. Enam ei pea vaid DNS funktsionaalsuse saamiseks endale virtuaalserverit rentima.

  DNS teenus on kasutatav kõikide domeenide halduskeskkonnas registreeritavate domeenide juures, seda saab kasutada näiteks nii EE, EU kui ka COM domeeniga.

  Kõikides Zone serveriteenustes saab DNS teenus jätkuvalt eraldi lisatasuta sees olema

 7. UUS! Augusti lõpust/septembri algusest hakkab Zone sõsar Planet.ee toetama .EE, .EU, .COM jne domeene. Hinnatõusu oma domeeninime kasutamise võimalus endaga kaasa ei too, Planet.ee kasutajakonto jääb jätkuvalt maksma vaid 9 krooni kuus.

  Oma tegutsemisaastate jooksul on Planetist saanud eelistatuim veebimajutaja noortele, kes otsivad ka agressiivse hinnapoliitikaga teenusepakkujat, kes suudaks pakkuda tänapäevasel hulgal kettaruumi, e-posti ja MySQL andmebaasiruumi.

  Planet rokib nüüd aga veel kõvemini, sest alates uue kooliaasta algusest on Planet.ee keskkonnas võimalik kasutada suvalisi Zones registreeritud domeeninimesid.

  Planet saab ka osaks ZoneID universaalset kasutajatunnust kasutavast võrgustikust, tänu sellele saavad kõik Planeti kasutajad võimaluse Zone domeenide registreerimiskeskkonnast endale registreerida populaarsetes tippdomeenides domeeninimesid ja neid hiljem oma Planet.ee teenusega siduda.

  EE domeenireformi kontekstis tähendab see loomulikult, et kõik Planeti kasutajad saavad lisaks oma praegusele nimi.planet.ee ja nimi@planet.ee aadressile kasutusele võtta EE-lõpulise domeeninime.

Populaarsed postitused

Partner soovitab:
Veebilehe optimeerimine paneb tulud kasvama

Digielu
Tänapäevase veebilehe optimeerimine mõjutab otseselt seda, kui hästi nii otsingumootorid kui ka kasutajad sinu veebilehte tajuvad.

Teeme andmebaasiühendused turvalisemaks

Ingmar Aasoja
Teatavasti on SQL andmebaaside kasutajatel vaikeseadistustes lubatud ühenduda ainult lokaalselt, mis tagab selle, et andmed ei liigu üle võõraste võrkude....

Partner soovitab:
Kuidas tõsta e-poe müüki disaini abil?

blogi
Kas oled märganud, et veebilehed on justkui uued vaateaknad? Inimesed toimetavad üha enam veebis, mis tähendab, et ka suur osa oste tehakse seal. See...