PHP 5.5 Zones – muuda veeb kuni 3x kiiremaks

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 120 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

Zone virtuaalserveri- ja privaatserveriteenuse kasutajatel on tekkinud võimalus kasutada või katsetada PHP 5.5 versiooni. Tegu on märkimisväärse uuendusega ja soovitame kõigil võimalusel kontrollida oma rakenduste ühilduvust PHP 5.5’ga. Kui probleeme pole, siis soovitame jäädagi uut versiooni kasutama.

Põhjuseks asjaolu, et seni Zend Optimizer+ nime all eksisteerinud opcode cache on nüüd saanud PHP distributsiooni osaks OPcache nimelise laiendusena. OPcache kasutuselevõtt tähendab aga väga-väga suurt hüpet PHP rakenduste kiiruses. Seni on paljud kasutanud APC-d (Alternative PHP Cache) selleks, et PHP-d kiirendada, viimase arendajate sõnul on aga OPcache kuni 20% APC-st kiirem.

Zone jõudlustestid näitavad PHP 5.5 kasutamisel koos OPcachega väga märkimisväärset kiiruse kasvu, võrreldes varasemate versioonidega.

Allolevas tabelis on tulemused testist, mille raames loendasime WordPressi lehe laadimiste arvu sekundis erinevate PHP versioonide kasutamisel.

opcache_rules

Nagu näha, siis OPcache aktiveerimine kombinatsioonis PHP 5.5-ga muutis lehe genereerimised 3 korda kiiremaks.

Zone lülitab edaspidi PHP 5.5 kasutajatel OPcache mooduli vaikimisi sisse. Soovi korral on võimalik ka moodul haldusliidese kaudu deaktiveerida. Seda saab teha “PHP laiendused” punkti alt.

Lisaks OPcachele on PHP 5.5 versiooni lisandunud muidki olulisi funktsionaalsuseid:

  • näiteks generaatorite kontseptsioon (http://php.net/manual/en/language.generators.overview.php) ja finally võtmesõna (http://php.net/manual/en/language.exceptions.php);
  • turvaliste salasõnaräside lihtsamaks haldamiseks on nüüd saadaval eraldi API (https://wiki.php.net/rfc/password_hash);
  • GD teek sai juurde uusi funktsioone, näiteks pildi lõikamiseks ja keeramiseks, samuti lisandus sellesse tugi Google poolt arendatava WebP pildiformaadi lugemiseks ja kirjutamiseks;
  • cURL moodul on uuenenud ja saanud toe FTP, SMTP, RTSP, SSL direktiividele, küpsiste seadmisele jms.
  • jne.

Eks paratamatult käib progressiga kaasa ka mõnede võimaluste kõige kaduva teed minek. Oluline on edaspidi teada, et mysql laienduse kasutus on nüüd taunimisväärseks kuulutatud ja selle asemel tuleks kasutada kas mysqli või PHP Data Objects (PDO) laiendust.

Zone virtuaalserveris on võimalik igale alamdomeenile määrata eraldi PHP rezhiim. PHP versiooni muutmiseks tuleb siseneda virtuaalserveri haldusliidesesse ja valida:

  • Peadomeeni puhul VEEBISERVER->Seaded->muuda
  • Alamdomeeni puhul VEEBISERVER->Alamdomeenid->muuda

php55

Populaarsed postitused

Retro-kodulehemajutus webzone.ee sulgeb uksed

Ardi Jürgens
1999. aastal – küberruumi mõistes eoone tagasi – alustas Zone tasuta kodulehemajutuse pakkumist. Pea veerand sajandit järjepidevat tegutsemist hiljem,...

EIS hakkab müüma reserveeritud .EE domeene

Ardi Jürgens
Eesti tippdomeeni register teavitas kavatsusest alustada 16. maist seni reserveeritud .EE domeenide müümist registreerijatele.

Kommentaar Eesti.ee e-posti sulgemisele

Ardi Jürgens
Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) andis 3. mail teada, et 1. novembrist lõpetatakse Eesti.ee keskkonnas nimeliste postiaadresside pakkumine.

WordPressi värskeim versioon nüüd väljas

Ingmar Aasoja
Eile tuli ametlikult välja WordPressi värskeim reliis, versiooninumbriga 6.2.