Zone IPv6 päev – 6.6.13

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 120 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

ipv6IPv6 aadresse, ehk järgmise põlvkonna IP aadresse, on Zone oma taristus kasutanud juba mõnda aega. Eelmises vastavateemalises blogipostis (https://www.zone.ee/blogi/2012/09/18/ipv6-progress-zones/) kirjeldasin uute internetiaadresside põlvkonna kasutuselevõttu meie füüsilistel serveritel. Täna tahan rääkida järgmisest olulisest verstapostist IPv6 kasutuselevõtul.

Pikka aega oli küsimuseks, mille taga IPv6 progress maailmas toppas, kas IPv6 peaks esimesena kasutama sisuloojad või sideoperaatorid? Tänaseks on suuremad sisupakkujad nagu Facebook, Google jt võtnud endale IPv6 juurutamisel eestvedaja rolli.

Zones on üks meie eesmärkidest aidata ka Eesti ettevõtjatel olla oma valdkonna pioneerid ja populariseerida kaasaegseid tehnoloogiaid. Seetõttu on meil kavas 6. juunist (06.06.2013) aktiveerida järgmise põlvkonna internetiaadressid kõikidel Zone hallatud serveriteenustel: Virtuaalserveritel ja Nutikatel Privaatserveritel. IPv6 aadressita jäävad esialgu Pilveserverid ja need, kel SSL tarbeks tellitud eraldi IPv4 aadress. Neljapäevast muutub meie kaasabil seega Eestis IPv6 abil kättesaadavaks üle 30 000 veebisaidi.

as49604Meie tehnikud on veendunud, et IPv6 tugi lõppkasutajatele suuri probleeme kaasa ei too. Sujuva globaalse IPv6 ühenduvuse garanteerib meile kokku 3 IPv6 võimelist partnerit, kelle kaudu oleme ühenduses kõikide maailma avalike IPv6 võrkudega. Oleme oma veebipõhisele e-postile ja tuhandetele säästuoperaator Planet.ee saitidele IPv6 toe aktiveerinud juba mõned kuud tagasi ning negatiivne tagasiside puudub. Sellegipoolest, kui kellelgi peaks 6. juunist probleeme tekkima, siis IPv6 toe deaktiveerimiseks palun võtta ühendust meie klienditeenindusega.

Tarkvaraarendajatel tuleb kindlasti edaspidi harjuda teadmisega, et nende loodud rakendused eksisteerivad reaalsuses, kus IP aadress ei tähenda enam ainult IPv4 aadressi. Lisandunud bittidele on mõistlik ruumi teha 🙂

NB! Eesti suuremad internetiühenduse pakkujad! Elion, Starman, EMT, Elisa jt, teeme karastusjoogid ja pizza välja sellele tehnikute meeskonnale, kes esimesena lõppkasutajatele märkimisväärsel hulgal kasutatavaid IPv6 aadresse välja annab ja IPv6 kasutuse Eestis üle 10% lükkab (praeguse 0.1% pealt).

Populaarsed postitused

Retro-kodulehemajutus webzone.ee sulgeb uksed

Ardi Jürgens
1999. aastal – küberruumi mõistes eoone tagasi – alustas Zone tasuta kodulehemajutuse pakkumist. Pea veerand sajandit järjepidevat tegutsemist hiljem,...

EIS hakkab müüma reserveeritud .EE domeene

Ardi Jürgens
Eesti tippdomeeni register teavitas kavatsusest alustada 16. maist seni reserveeritud .EE domeenide müümist registreerijatele.

Kommentaar Eesti.ee e-posti sulgemisele

Ardi Jürgens
Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) andis 3. mail teada, et 1. novembrist lõpetatakse Eesti.ee keskkonnas nimeliste postiaadresside pakkumine.

WordPressi värskeim versioon nüüd väljas

Ingmar Aasoja
Eile tuli ametlikult välja WordPressi värskeim reliis, versiooninumbriga 6.2.