Idee keeleseaduse eest põgenejatele :)

Ardi Jürgens
RSS: Jaga:

Wolli, Henrik ja teised toovad meieni sõnumi “Keeleseaduse muutmise seaduse eelnõu 902 SE II” kohta , mis muuhulgas sätestab järgmist:

§ 6. Seadust täiendatakse §-ga 18(1) järgmises sõnastuses:

”Veebilehtede avalehe keel
Riigiasutuste, kohaliku omavalitsuse asutuste, notari, kohtutäituri ja vandetõlgi büroode, vähemusrahvuste kultuuriomavalitsuste asutuste ning muude asutuste, äriühingute, mittetulundusühingute ja sihtasutuste veebilehtede avalehed peavad olema eestikeelsed.”

Mis siis ikka, kui neti vahendusel eksportida kavatsed kaupu või teenuseid, siis registreeri sobilik EU domeen või COM domeen eraisiku nimele ja nimeta oma ettevõtet ja selle toodangut tutvustavat lehte “blog” -iks 🙂

Üritades “metsa taga puud näha”, võib nõustuda selle seadusemuudatuse tõenäolise tagamõttega – Eesti kodanikule oluline informatsioon peab olema kättesaadav emakeelsena – iseenesest selge ju. Taheti head, aga välja kukkus nii nagu alati.

Aga muidu, mis sellel õnnetul paragrahvil siis justkui häda oleks?

1) Miks peavad emakeelsed olema vaid avalehed? Kas avalehel asub just oluline informatsioon? Kas ülejäänud lehed võivad olla mingis muus keeles? Kas avalehel ei võiks selge keelevalik olla?

2) Miks on selles reas ilma eranditeta kõik äriühingud? Kas kõikide äriühingute klientuuriks on inimesed, kelle emakeel on Eesti keel? Meie niigi tagasihoidlike ekspordinäitajate juures on sellist segadust veel vaja?

3) Kui ekstreemsusteni juba minna, siis miks ei ole selles paragrahvis juttu domeeninimedest? Kuidas inimene peab üldse teda ootava emakeelse avaleheni jõudma, kui ta emakeelselt ja loogiliselt domeeninimelt vastust ei saa? 🙂

Populaarsed postitused

Partner soovitab: esimese kodulehe loomine võib olla lihtsam kui esialgu tundub

Partner soovitab: esimese kodulehe loomine võib olla lihtsam kui esialgu tundub

Alustava ettevõtja jaoks võib kodulehe loomine tunduda suure investeeringuna ja keerulise ettevõtmisena. Sageli tekib tunne, et korraliku veebilehe...
Tarbija küsib: Miks ma ei saa domeeni eest raha tagasi?

Tarbija küsib: Miks ma ei saa domeeni eest raha tagasi?

Ants Korsar
Miks ei saa tarbija domeeni registreerimist 14 päeva jooksul tühistada? Käesolevas blogiloos selgitame, miks domeen erineb tavalisest e-poe ostust.
Ringmajandusega tipphariduseni – rohkem kui lihtsalt “vanaraud”

Ringmajandusega tipphariduseni – rohkem kui lihtsalt "vanaraud"

Sten Nurmeta
Kui me otsustasime annetada oma serveripargi seadmeid VOCO-le, ei olnud see lihtsalt vanade seadmete utiliseerimine. See oli investeering Eesti IT-hariduse...
Zone Webmail 3.6: parem ülevaade, sujuvam töö

Zone Webmail 3.6: parem ülevaade, sujuvam töö

Kaarel Urva
Zone Webmail 3.6 toob kasutajani rea uuendusi, mis annavad e-posti kasutamisel rohkem valikuvabadust ja sujuvama töövoo. Uues versioonis saab senisest...