Alates 7. detsembrist 2005 on saadaval .EU domeenid

EURid avaldas ajakava .EU domeenide registreerimise käivitamiseks. Vastavalt ajakavale algab EU domeenide registreerimine 7. detsembril 2005.

EU domeenide registreerimise etapid on järgmised:

EU domeenide registreerimise esimene etapp algab 7. detsembril ning see kestab kuni 6. veebruarini 2006. Sel ajal saavad EU domeene registreerida riigiasutused ning kaubamärkide omanikud.

EU domeenide registreerimise teine faas algab 7. veebruaril 2006 ning kestab 6. aprillini 2006. Sel ajal saavad EU domeene registreerida riigiasutused, kaubamärkide omanikud ning Euroopa Liidu liikmesriigi seaduste järgi mõnele nimele õigust omavad ettevõtted ja organisatsioonid.

EU domeenide registreerimise kolmas ehk lõplik etapp algab 7. aprillil 2006. Sellest kuupäevast alates avatakse EU domeenide registreerimine kõigile selleks õigust omavatele ettevõtetele, organisatsioonidele ning eraisikutele.

Registreerimise kõikides etappides lähtutakse printsiibist, et õiguse domeeninimele saab taotleja, kes esimesena esitab korrektse taotluse. Kõikides etappides on võimalik EU domeene registreerida vaid läbi akrediteeritud registreerija.

Ainsa Eesti ettevõttena omab ametlikku Euroopa Liidu ülemdomeeni EU registripidaja staatust hetkel Zone Media OÜ (https://www.zone.ee) .

Akrediteeritud registripidajana on Zone Medial õigus registreerida oma klientide kasutusse Euroopa Liidu tunnusega domeene.

Kuupäeva, mil Zone Media hakkab vastu võtma taotlusi EU domeenide registreerimiseks avalikustab Zone Media peatselt oma vastavateemalisel leheküljel, mis asub aadressil https://eu.zone.ee. Nimetatud leheküljel on võimalik liituda ka temaatilise postiloendiga, millesse saadame operatiivselt EU ülemdomeeniga seotud informatsiooni.