Zone.ee serveriruumi uuendused lõpetatud

Tänasega jõudsid lõpule viimased käesoleva aasta esimesse poolde plaanitud uuendustööd Zone Media infrastruktuuris.

Kaks kuud väldanud uuendustööde tulemusena on Zone Media poolt teenindatavad serverid viidud uuele, spetsiaalselt Zone Media ja tema klientide vajaduste rahuldamiseks kohandatud majutuspinnale. Serveriruumi kohandamisel olid abiks Comliet Group’i kuuluv AS Telegrupp ning Linx Telecommunications BV tütarfirma Data Telecom. Kolimise tulemusel laienes Zone Media majutuspind senisega võrreldes üle kahe korra. Ühtlasi said loodud ka tingimused edasiseks laiendamiseks.

Infrastruktuuri osalt on olulisemateks muudatusteks generaatoritoite ning uute võimsate jahutus- ja võrguseadmete lisandumine. Lisaks sellele muutusid andmesideühendused varasemaga võrreldes oluliselt kiiremaks. Data Telecomi TIX-LAN seadmetega on Zone Media serverid nüüd ühendatud 1 GBit/s läbilaskevõimet lubava ühendusega, mis ületab varasema läbilaskevõime viiekordselt. TIX-LAN on AS Elion poolt hallatav võrk, mis ühendab kõiki suuremaid Eesti internetiteenuste osutajaid.

Sajaprotsendiliselt Eesti kapitali baasil tegutsev Zone Media on Eesti juhtivaid internetiteenuste osutajaid. Zone Media poolt ärikliendile suunatud kodulehekülgede ning e-posti majutusteenuseid tarbib hetkel ligi 7000 ettevõtet ning organisatsiooni. Eraklientide kodulehekülgi on registreeritud üle saja tuhande.