Ainult viiendik .EE domeenidest ümber registreeritud

Eesti suurim domeenide registripidaja Zone.ee annab teada, et alanud on Eesti tippdomeeni reformi kuues ja seega viimane kuu.

Vastavalt käesoleva aasta suvel kehtima hakanud .EE-lõpuliste internetiaadresside korrale, tuleb kõik enne 5. juulit registreeritud .ee domeenid ümber registreerida.

Tippdomeeni registrit haldav Eesti Interneti SA andis domeenide senistele omanikele registreeringu uuendamiseks pool aastat ja see aeg saab peagi läbi. Juba 5. jaanuarist alustatakse ümberregistreerimata domeenidele kustutamismenetlust.

Uuendamist vajavaid domeene oli reformi alguses 80 000. Tänaseks on neist ümber registreeritud 20%.

“See, et 80% ümber registreerimist vajavatest domeenidest on reformi lõpu eel ümber registreerimata, näitab et suurpuhastuse järel oli tungiv vajadus, sest domeeniregister on täis aadresse, millest keegi ei hooli,” kommenteeris reformi kulgu Zone.ee tegevjuht Martti Varik.

“Võimalik, et mõned inimesed on ümber registreerimist edasi lükanud, kuna ei tea täpselt, mida see endast kujutab. Tegelikult on tegu on üsna sirgjoonelise protsessiga, mille käigus tuleb üle vaadata domeeni omaniku andmed, täpsustada kontaktandmeid ja allkirjastada ümberregistreerimise taotlus. Ainus etapp, mis võib mõnele registreerijale veidi keerukamaks osutuda, on taotluse allkirjastaja esindusõiguse tuvastamine, kuid oleme ka selle suures osas automatiseerinud,” julgustas Varik domeeniomanikke tegudele.

Tippdomeeni reformi järgselt on Zone.ee registreerinud üle 11 000 Eesti maatähisega internetiaadressi.