Zone.ee sai 11 aastat vanaks

Täna 11 aastat tagasi tegevust alustanud Zone Mediast on saanud üks juhtivaid Interneti infrastruktuuri- ning tugiteenuste osutajaid Eestis.

„11 aastat on möödunud meie jaoks väga kiirelt, kuna IT-valdkond areneb pöörase tempoga ja klientide vajadused kasvavad iga päev, mistõttu peame ajaga sammu pidama ja isegi veidike sellest ees olema,“ räägib ettevõtte juht Martti Varik. „Lõppev aasta on toonud meile ühe suurima väljakutse firma ajaloos, sest Eesti tippdomeenireform tingis mitmete tehnoloogiliste erilahenduste loomise ja lisas ka uusi tööülesandeid kollektiivile.“

Alates domeenireformi käivitumisest 5. juulil käesoleval aastal on üle 11 000 kliendi registreerinud oma .ee domeeni uue reeglistiku järgi just Zones. „Oleme väljakutsega hästi hakkama saanud, sest Zone on teostanud pea pooled Eestis tehtud registreeringud,“ lisab Varik. „See positiivne tulem ei luba meil aga loorberitele puhkama jääda, sest suurem osa enne domeenireformi registreeritud domeenidest on siiani uuendamata. See tähendab igapäevast tegelemist oma kliendibaasiga, et kõik jõuaksid algava aasta 5. jaanuariks oma domeenid korda teha.“

„Lisaks domeenireformile on lõppev aasta meie jaoks väga oluline veel ühel põhjusel. Kevadel käivitasime mahuka ning palju arendamist ja testimist nõudnud ZoneID kasutajasüsteemi. Tegemist on pikaajalise protsessi algusetapiga ja juba järgmisel aastal loodame liita sellele järgmised arendused,“ räägib Varik tulevikuplaanidest.

Käesoleval aastal liitus Zone Media ka Euroopa Liidu tippdomeeni EU registripidajaid ühendava “Code of Conduct” (CoC) programmi ja Ausa Hinnastamise Kokkuleppega. Ettevõttes töötab 19 inimest ning peamisteks pakutavateks teenusteks on veebimajutus, virtuaal- ja privaatserverite rent, domeenide registreerimine, allhange telekommunikatsiooniettevõtetele ja paljud eraklientidele suunatud teenused.