Domeenide registreerimise TOP septembris 2002

Jaanuarist peale on TOPis juhtpositsioonil olnud Zone Media, teisel kohal olev Eesti Telefon läheneb favoriidile iga kuu lõikes keskmiselt 2%.

Ootamatuid paremusjärjestuse muutusi septembris domeeninimede registreerijate TOPis ei olnud. Septembris oli kolmas koht jagamisel Unineti AS ja Netpoint Systems OÜ vahel. Netpoint Systems ehk NPS on viimasel kahel kuul ja ka hetkeseisuga domeeninimede avalduste vahendajana Uninetil tihedalt kannul. Netpoint Systemsi edu taotluste vahendajana võib olla põhjustatud hosting´uteenuse pakkumise aktiivsuse tõusust või on Uninetil hetkel juurdetuleva kliendibaasi kasv aeglustunud. Kaks kuud on vastava suundumuse nägemiseks siiski liialt lühike aeg.

TOPi 4.-10. kohal olijad vahetavad omavahel igal kuul paremusjärjestust. Tegu on konkurentsivõimeliste hosting´u ehk kodulehe majutusteenuste pakkujatega ning pakutakse laia serveriteenuste valikut ja soodsaid hindu. Tihe konkurents andmeside vallas on aga liberaalse turusituatsiooni indikaator.

Kuuendat kohta jagavad võrdsetena domeeni registreerimistaotluste vahenduste arvu poolest 4 ISPi ehk internetiteenuse pakkujat. Üks nendest – EENet on mittekommertsiaalse suunitlusega, kes pakub tasuta virtuaalserveri teenust kultuuri-, haridus- ja teadusasutustele ning on samuti laiendanud oma sisuteenuste nimistut uute teenustega klientidele.

Kokku on .ee nimeruumis üle 100 suurema või väiksema hosting´uteenuse pakkuja, kelle juures on hallata .ee domeene 5 kuni 2000.

Saja teenusepakkuja hulgas haldavad TOP10 liikmed 60% kõigist .ee alamdomeeninimede tsoonidest.

Domeeninimede registreerimine TOP septembris

Zone Media OÜ 21,0%
Eesti Telefon AS 13,5%
Uninet AS, Netpoint Systems OÜ 3,6%
Alfanet OÜ 3,2%
Aasa Grupp OÜ 3,1%
Starline Web Services OÜ, Data Telekommunikatsiooni OÜ, EENet,
Compic OÜ
2,3%
Webmarket OÜ 1,7%
NT-Exchange.com AS 1,7%
Microlink Data AS 1,3%
Hurmaster OÜ 1,3%

17.oktoober 2002, artikkel ajalehes Äripäev

Allikas: EENet