Uuele domeenikorrale üleminek toimub juuli alguses

Eesti Interneti SA (EIS) seadis uuele domeenikorrale ülemineku tähtajaks 5. juuli 2010. Uus domeenikord muudab .ee domeeni senisest oluliselt kättesaadavamaks: Eesti domeeni saavad registreerida ka eraisikud ja välismaa isikud ning ühel isikul on võimalik registreerida mitu domeeni.

Uuele domeenikorrale ülemineku käigus võtab EIS seniselt .ee tippdomeeni haldajalt EENetilt .ee haldamise üle ning kehtestatakse domeeninimedele regulatiivne tasu, mille suurus registreerijale määratakse registripidajate poolt vabaturul arvestades konkurentsi. Domeeni registreerimine muutub tähtajaliseks (1 aasta), mille lõppemisel tuleb registreeringut pikendada.

Domeeninimede registreerimine hakkab toimuma kahetasemeliselt, mis tähendab, et registreerijate teenindamine on delegeeritud registripidajatele.

Uutele domeenireeglitele üleminek hõlmab ka kõiki vanade reeglite järgi registreeritud .ee domeene. Nendele hakkab alates juulist kehtima kuuekuuline üleminekuperiood, mille jooksul domeenide registreerijad peavad endale registripidaja valima ja registripidaja juures domeeni registreeringut uuendama.

Loe ka EIS-i poolt saadetud pressiteadet: https://blog.zone.ee/2010/06/03/eis-ametlik-kinnitus-d-paev-on-5-07-2010/

Uute domeenireeglitega saab tutvuda EIS-i veebileheküljel: https://www.eestiinternet.ee/domeenireeglid