Zone.ee avalikustas .EE domeenide hinna

Täna saame teieni tuua kaks olulist teadaannet: Zone Media juhatus on kinnitanud EE-lõpuliste domeenide registreerimise lõpphinna ja sõlminud registrilepingu Eesti Interneti Sihtasutusega (EIS).

5. juulil ja peale seda registrisse kantavatele Eesti maatähisega domeenidele hakkab kehtima hind 307 krooni ja 50 senti, millele lisandub käibemaks.

"Domeeni registreerimise hinna peamine komponent on 285 kroonine registritasu, mida nõuab meilt Eesti Interneti Sihtasutus. Märkimisväärselt kõrge registritasu tõttu oleme sunnitud EE-lõpuliste domeenide registreerimist esialgu teiste teenuste arvelt doteerima. Kui me seda ei teeks, võiksid tarbijad hinnašoki tõttu hakata Eesti maatähisega domeenidest loobuma,” selgitas hinna kujunemise tagamaid ettevõtte tegevjuht Martti Varik. 

Kuni juuli alguseni on EE-lõpulisi domeene jätkuvalt võimalik registreerida tasuta, kuid 5. juulist algava ja 6 kuud kestva üleminekuperioodi käigus tuleb ka kõik seni Eestis registreeritud ligi 80 000 domeeni ümber registreerida. 

"Vältimaks suurt tormijooksu juuli alguses, tahaksime taotlusi hakata peagi vastu võtma, kuid seda ei saa teha seni, kuni Eesti Interneti Sihtasutus ei ole avalikustanud blokeeritud ja reserveeritud domeenide nimekirju ja ülddomeenides domeeninime registreerimise eritingimusi. Kuna need on domeenireeglistiku lahutamatuks osaks, ei tohiks nendeta ükski registripidaja taotluseid veel vastu võtta," lisas Varik. 

Uus domeenide registreerimise kord toob lisaks hinnale endaga kaasa muidki olulisi muudatusi: 

  • Üks isik võib endale registreerida mitu domeeni;
  • domeene saavad endale registreerida ka eraisikud;
  • domeene saavad registreerida välismaised registreerijad;
  • domeeni registreerimine muutub tähtajaliseks (1 aasta).

Juhime tähelepanu asjaolule, et vastavalt Eesti Interneti Sihtasutuse nõuetele tuleb kõikide registreerijate isik tulevikus tuvastada. Seega on soovitatav, et igal domeeni registreerijal oleks käepärast kehtiv ID-kaart või Mobiil-ID, koos autentimiseks ja allkirjastamiseks vajalike koodide ja riistvaraga. 

Tulles vastu neile, kes siiski peaksid soovima oma senisest domeenist loobuda, langetab Zone Media ühtlasi vähemalt kolmeks kuuks märkimisväärselt Euroopa Liidu tähisega EU-lõpuliste domeenide registreerimistasu.