Uudised

1.1.2019 rakendub uus virtuaalserverite hinnakiri

Mõned päevad tagasi algas Zone jaoks 20. tegutsemisaasta. Meil on siiras heameel olnud seda alustada koos rekordilise arvu klientide ja kasutajatega. Oleme tänulikud, et Eesti ettevõtted, eraisikud, riigiasutused ja organisatsioonid usaldavad meid enam, kui ühtki teist veebimajutusteenuse pakkujat.

Oleme selle nimel ka palju pingutanud – meie klientide käsutuses on alati kaasaegne riistvara, kiired võrguühendused ja väga abivalmid klienditeenindajad. Pidevalt panustame sellesse, et meie teenused vastaksid üha kiiremini muutuvas maailmas parimatele infoturbepraktikatele ning aitame oma klientidel maandada nende andmete töötlemisega seotud riske.

Mis on eelmisest sajandist sisuliselt puutumatuna püsinud, on meie teenuse hind. Tänaseks oleme siiski jõudnud piirini, kus ka meie ei suuda üksnes efektiivsuse parandamise ja tehnilise innovatsiooni abil tõusvaid sisendhindu (elektri hind, tööjõu hind jne) kompenseerida.

Seetõttu korrigeerime sarnaselt paljudele ettevõtetele ka meie aasta alguses oma teenuste hindu. Virtuaalserverite teenuspakettide uued hinnad alates 01.01.2019 väljastatavatel arvetel:

– pakett I 6,25 € (7,50 € koos km) kuus, aasta kaupa tasudes soodushind 5,55 € (6,66 € koos km) kuus

– pakett II 11,75 € (14,10 € koos km) kuus, aasta kaupa tasudes soodushind 10,55 € (12,66 € koos km) kuus

– pakett III 20 € (24 € koos km) kuus, aasta kaupa tasudes soodushind 18 € (21,60 € koos km) kuus

Varem väljastatud arvetel kehtivad senised hinnad ka juhul, kui teenuse periood ulatub 2019. aastasse. Kui oled valinud aastast lühema makseperioodi, on sobilik see aastaseks ümber vormistada: saad senist soodushinda kasutada terve aasta.

Kui kasutate Zone arvete tasumiseks e-arve püsimakset, siis soovitame üle kontrollida sellele seatud limiit. Käsitsi seadistatud püsimaksel tuleb viia summa uuel arvel olevaga vastavusse.

Arusaadavalt jätkame samal ajal pingutusi selle nimel, et meie teenus muutuks veelgi mugavamaks, turvalisemaks ja võimalusterohkemaks.

Zone suurendas pakettide mahte kuni 5x

Zone Media tõstab alates 17.05.2016 kõigi virtuaalserveripakettide mahte nii uutele kui ka senistele klientidele ning viib serverid üle kiiretele SSD-ketastele. Samal ajal toimuv tarkvaraplatvormi uuendus lisab HTTPS-toega pakettidele võimaluse võtta kasutusele veebide tööd kiirendava HTTP/2 protokolli, mida zone.ee statistika kohaselt toetab täna juba 75% veebikülastajate brauseritest. Pakettide hinnad jäävad samaks.

Suurimaks nähtavaks muutuseks on kettamahu suurenemine – Pakett I puhul 50GB pealt 128GB peale ehk 2,56x, Pakett II ja III uuteks mahupiirideks on vastavalt 256GB ja 512GB ning kasv senisega võrreldes 3,4x ja 5,12x. Suurenevad ka kõik kettamahu kasutusega seotud piirid nagu postkasti (8-16GB) ja andmebaasi maksimaalne suurus (4-12GB). Samal kontol mitut veebirakendust majutavate klientide peale mõeldes tõuseb ka lubatud andmebaaside hulk, mis on I ja II paketis nüüd vastavalt 16 ja 32 ning III paketis piiramata.

Lihtsalt numbrites mõõdetava kettamahu kasvu kõrval tasub aga rohkem tähelepanu pöörata aasta 2016 tehnoloogilistele arengutele, mis mõjutavad ka kõikide virtuaalserverites asuvate veebide kasutust. Nimelt on Google Chrome – ja nende eeskujul ka teiste brauserite – arendusplaanides HTTPS-ühenduse turvalisuse esiletoomine “rohelise tabalukuga” asendumas HTTP-ühenduse märkimisega ebaturvaliseks. Vt lähemalt Marking HTTP As Non-Secure ja Google Will Soon Shame All Websites That Are Unencrypted.

Soodustamaks üleminekut turvalistele ühendustele lisas Zone HTTPS toega pakettidele II ja III võimaluse kasutada tasuta, paari klikiga paigaldatavaid ja automaatselt uuenevaid Let’s Encrypt sertifikaate ning toe serveri ja brauseri vahelist liiklust efektiivsemaks muutvale ning ainult turvalisi ühendusi toetavale HTTP/2 protokollile. HTTP/2 oluliseks uuenduseks on tugi kõigi veebilehe kuvamiseks vajalike elementide – stiilid, skriptid, pildid, turvasertifikaadid – saatmisele ühe päringuga, mis aitab parandada veebide kasutusumugavust eriti mobiilsetel seadmetel.

Zone meelest on just nüüd parim hetk logida sisse oma kasutajakontole, nautida vaadet suurenenud mahtudele ning vahetada teenusepakett HTTPSi võimaldava vastu. Lühikese kasutusjuhendi leiab altpoolt ning meie suur ja sõbralik klienditoe-tiim on valmis sellel üleminekul abiks olema.

Zone.ee lisas riiklikke tippdomeene

Zone poolt registreerimiseks pakutavate tippdomeenide valim jätkab kasvamist. Mõni aeg tagasi teatasime, et võimaldame domeeni registreerimist ligi 350-s tippdomeenis, tänaseks oleme ka selle lati ületanud.

Lisasime valikusse riigitähisena kasutatavad tippdomeenid .FR (Prantsusmaa), .DE (Saksamaa), .PT (Portugal), .CZ (Tšehhi), .HU (Ungari), .LU (Luksemburg), .IS (Island), .BY (Valgevene), .HR (Horvaatia), .RO (Rumeenia) ja .SI (Sloveenia).

Loomulikult sellega meie töö ei lõpe, jätkame nii värskete kui ka juba soliidsemas eas tippdomeenide valiku täiendamist.

Domeenide hinnad ja registreerimise võimaluse leiad aadressilt https://www.zone.ee/et/teenus/domeeni-registreerimine/hinnad/

Zone.ee valikus on üle 300 tippdomeeni

Värskendasime pakutavate tippdomeenide valikut uute nimedega ja nüüd on Zone klientidel võimalik domeene registreerida ca 350-s tippdomeenis.

Riigi tunnuseks olevate tippdomeenide valikusse lisandusid soodsate hindadega seniste kõrvale veel mõned Eesti ettevõtete jaoks olulised eksporditurud nagu .SE (Rootsi), .DK (Taani), .PL (Poola), .CO.UK (Suurbritannia) ja teised.

Üldistest tippdomeenidest on uued tulijad näiteks .LIVE, .RENT, .CLOUD, .GOLF, .MEN, .STUDIO jne.

Täieliku valiku ja domeeni tellimisvõimaluse leiate lehelt https://www.zone.ee/et/teenus/domeeni-registreerimine/hinnad/.

See ei ole aga kõik, täiendavad riigitähisega tippdomeenid lisanduvad peagi.

Zone.ee langetas .EE domeeni registreerimise ja pikendamise hinda

Zone.ee langetas 1. jaanuarist 2016 Eesti maatunnusega domeenide registreerimise ja pikendamise hinda.

EE-lõpulise domeeni registreerimine ja pikendamine hakkas 2016. aasta algusest 13.14 € asemel maksma 11.04 € aastas. Domeeni registreerimise hinnas jäi sisalduma kolmekordse tõrkekindlusega DNS teenus ja DNSSEC krüptograafilise kaitse kasutamise võimalus.

Zone.ee on Eesti suurim domeenide registripidaja. Lisaks Eesti tippdomeeni registrile on Zone otse liidestunud ka Läti, Leedu ja Soome riiklike registritega ning pakub võimalust registreerida domeene sadades üldistes tippdomeenides.

Domeeni registreerimisega saab alustada lehel https://www.zone.ee/et/teenus/domeeni-registreerimine/.

EURid jõuluvõistlus toimus juba kolmandat korda

Täna algas EURid jõuluvõistlus, mida peetakse juba kolmandat aastat ja kus ka nüüd välja pandud vägevad auhinnad, milledeks on üks väärt puhkusereis kahele Saturnia SPAsse Toskaanas Itaalias ja üks elektriline jalgratas.

Võistlusel osalemiseks tuleb registreerida uus .eu domeen ajavahemikus 26. november 2015 kuni 23. detsember 2015 (11:59:59 PM CET) ja seejärel vastata kahele küsimusele.

Võitjad valitakse välja 24. detsembril. Nendele, kes on vastanud esimesena kahele küsimusele õigesti, jagatakse auhinnad vastavalt sellele, millal nad võistlusesse sisenesid (alustades esimesest auhinnast). Kui ükski vastus ei ole täiesti õige, jagatakse auhinnad nendele, kelle vastused on õigetele kõige lähemal.

Võistlusel osalemiseks tuleb sisestada oma uus registreeritud domeen aadressil http://christmas2015.eurid.eu/. Samal lehel asub ka detailsem info auhindade ja võistluse tingimuste kohta.

Zone.ee tõi turule ettevõtjale taskukohase kodulehe turvamonitori

nimbusec_screen01_small

Zone.ee ja Cumulo Information System Security GmBH (Cumulo) tõid Eestis ühiselt turule veebilehtede turvamonitori Nimbusec.

Nimbusec monitoorib kodulehe sisu ning annab kasutajale operatiivset infot turvaprobleemide ja rünnakute kohta, aidates intsidente ennetada ja nende põhjustatud kahjusid vähendada. Nimbusec tuvastab levinud pahavara, tagauksed ja konfiguratsioonivead – sealhulgas aegunud sisuhaldustarkvara.

“Viimastel kuudel on Eestis teatavaks saanud sajad kodulehtede ründamise juhud, mis tänu kaasnenud näotustamisele, ehk kodulehe sisu asendamisele, on ületanud uudiskünnise. Kahjuks on tegemist vaid jäämäe veepealse osaga. Valdav osa intsidentidest jääb nädalateks või kuudeks avastamata. Seda aega kasutavad kurjategijad nii internetikasutajate ründamiseks kui ka kodulehe omaniku andmete varastamiseks,” kommenteeris vajadust turvamonitooringu järele Zone.ee juhatuse liige Ardi Jürgens. “Nimbusec viib miinimumini ajavahemiku, mille jooksul kodulehe omanik ja kasutajad on haavatavad oma teadmatuse tõttu,” lisas ta.

“Küberrünnakud ei ole enam sihitud ainult kõrge profiiliga sihtmärkide vastu, tegu on kogu ühiskonda hõlmava fenomeniga. Nimbuseci missioon on püsida kurjategijatest samm eespool, valvata klientide veebilehtede üle ja hoiatada neid probleemide tekkimisest. Nii aitame oma klientidel vältida rahalist ja mainelist kahju,” kirjeldas Nimbuseci missiooni Cumulo juhatuse liige Alexander Mitter. “Koostöö Zone.ee kui ühe Baltimaade valdkonnaliidriga, võimaldab meil tuua oma teenused ka Eesti kasutajateni,” täiendas Mitter.

Nimbusec turvamonitor on saadaval kõikidele Zone.ee poolt majutatud veebilehtedele. Soodsaima teenuspaketi kuumakse on 1.99 €, millele lisandub käibemaks.

1999. aastast tegutsev Zone.ee on Eesti suurim domeenide registripidaja ja serveriteenuste pakkuja. Koostöö Cumuloga on osa Zone.ee initsiatiivist tuua oma klientideni väärtust loovaid lisateenuseid kodumaistelt ja rahvusvahelistelt partneritelt.

2012. aastal asutatud Cumulo Information System Security GmBH on Austria pilvepõhiste turvateenuste pakkuja, kelle tuntuim teenus on veebilehtede turvamonitor Nimbusec. Nimbusec monitoorib veebilehti pahavara, näotustamise ja mustadesse nimekirjadesse kandmise suhtes.

Zone.ee toetas e-kaubanduse turundusseminari

22. oktoobril toimub Eesti E-kaubanduse Liidu eestvedamisel e-kaubanduse müügi- ja turundusseminar “Kuhu küll kõik kliendid jäid?”, mille peasponsor on Zone, kes on ühtlasi ka Eesti E-kaubanduse Liidu üks suurtoetajatest.

Koolituskeskuses Punane Puu toimuval seminaril esinevad ettekannetega erinevad Eesti e-kaubanduse ja turunduseksperdid, kes jagavad oma kogemusi ja annavad ideid, kuidas oma e-poed paremini nähtavamaks teha.

Täpsem info ja registreerimine üritusele asub E-kaubanduse Liidu kodulehel http://e-kaubanduseliit.ee/turundusseminar/