Ajajärgu lõpp

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 152 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

Täna (02.07.10) keskpäeval lõppeb üks ajajärk Eesti interneti ajaloos. Senine Eesti riigitähisega tippdomeeni .EE haldaja EENet peatab kell 12.00 domeenide registreerimistaotluste vastuvõtmise ja käivitab protseduurid andmekogude üleandmiseks Eesti Interneti Sihtasutusele. Homsest vastutavad meie riigi interneti-identiteedi eest juba teised inimesed.

Loomulikult ei kao EENet ise kuhugi. 3. juulist jätkab see haridus- ja teadussuunitlusega organisatsioonide teenindamist registripidajana ja .EDU.EE, .LIB.EE ja võimalik, et ka .ORG.EE ülddomeenide haldajana.

Ma usun, et siinkohal oleks õige tänada EENetti ja selle meeskonda tehtud töö eest. Meie Zones oleme EENeti, kui tippdomeeni registri haldajaga ühte teed astunud 11 aastat, kuid tuleb tunnistada, et tõeliselt õppisime ka meie seda organisatsiooni tundma ja hindama alles viimastel aastatel, mil tippdomeeni reform on hoogu kogunud ja kontaktid seetõttu veelgi tihedamaks muutusid.

EENet, aitäh 17 aasta jooksul tehtud töö eest!

Siin veidi EENetist pärit ajaloolisi fakte:

15. juulil 1992 käivitus .ee primaarne nimeserver.

Aastaks 1994 oli registreeritud 100 domeeninime; 1997. a 800; 2000. 4000; 2003. a u 20 000; 2006. a üle 40 000; 2009. a üle 70 000 domeeninime. Vt täpsemalt: http://www.eenet.ee/EENet/domreg_stat.html

Aastatel 1992-1995 .ee reegleid veel ei olnud. Esimesed teise taseme domeeninimed olid kbfi.ee, goodwin.ee, org.ee, eii.ee, fsoi.ee, ebc.ee, obs.ee, postimees.ee, ioc.ee.

11. augustil 1993 andis kultuuri- ja haridusminister välja käskkirja nr 180 riikliku mittetulundusliku organisatsiooni EENet asutamise kohta ja kinnitas EENeti põhikirja.

Populaarsed postitused

Vähem peavalu uute PHP versioonidega

PHP 8.2 nüüd ametlikult väljas

Ingmar Aasoja
PHP versioon 8.2 on nüüd ametlikult väljas. Käesolevaga keskendume sellega kaasnevatele olulisematele uuendustele.

Partner soovitab:
Veebilehe optimeerimine paneb tulud kasvama

Digielu
Tänapäevase veebilehe optimeerimine mõjutab otseselt seda, kui hästi nii otsingumootorid kui ka kasutajad sinu veebilehte tajuvad.

Teeme andmebaasiühendused turvalisemaks

Ingmar Aasoja
Teatavasti on SQL andmebaaside kasutajatel vaikeseadistustes lubatud ühenduda ainult lokaalselt, mis tagab selle, et andmed ei liigu üle võõraste võrkude....

Partner soovitab:
Kuidas tõsta e-poe müüki disaini abil?

blogi
Kas oled märganud, et veebilehed on justkui uued vaateaknad? Inimesed toimetavad üha enam veebis, mis tähendab, et ka suur osa oste tehakse seal. See...