11. novembri öösel kolib Zone servereid

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 100 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

alert

11. novembri ööl vastu 12. novembrit kolib Zone osa oma servereid ühest andmekeskusest teise. Seetõttu on klientidel 30-60 minuti jooksul ligipääs oma Virtuaalserveri(te)le häiritud.

Zone taristu laotub üle paljude andmekeskuste: nendest viis asub Tallinnas ja üks Amsterdamis. Virtuaalserverite kolimine on seotud Tallinnas asuvate andmekeskuste rollijaotuse muutumisega ja selle eesmärgiks on üldise veakindluse parandamine.

Mõned kliendid mäletavad, et 2015. aasta mais oli mitmel tuhandel Zone kliendil Virtuaalserveri töö häiritud ja ca tuhande kliendi jaoks oli teenuse kasutamine võimatu lausa mitme tunni jooksul. Kuna kevadise katkestuse põhjused olid andmekeskuse ülalpidaja poolsed (jahutusseadmete rikkele jäeti õigeaegselt reageerimata), hindasime koheselt kriitiliselt oma partnerite võimekusi ja tahet ning otsustasime serverid keskuste vahel ümber jaotada.

Missioonikriitiliste seadmete kolimine on alati suur väljakutse. Zone muudab unikaalseks see, et oleme selle vajadusega aegsasti arvestanud ja tarvitusele võtnud järgmised meetmed:

  • andmekeskuseid valides oleme jälginud, et me ei satuks sõltuvusse ühest operaatorist;
  • kinnisvarast, elektrist ja jahutusest “ülespoole” jääv Zone taristu ei sõltu andmekeskuse operaatorist;
  • suuremad andmekeskused ja juhtimiskeskus (NOC) on omavahel ühendatud Zone enda privaatse võrguga.

See tähendab, et andmekeskuste stabiilsus- ja usaldusväärsusnäitajate muutudes saame ajutiselt või lõplikult rõhuasetusi oma taristus kiirelt ümber mängida.

Suures pildis on Zone seadmemajutuspindade jaotus täna järgmine:

  • kaks võrdset serveriteenuste osutamise pinda Tallinnas;
  • üks off-site varukoopiate säilitamise pind Tallinnas;
  • üks võrgusõlm (PoP) Tallinnas;
  • üks pind andmekeskuses, kus asuvad mõned erilahenduse osutamiseks vajalikud kliendiseadmed ja üks meie kolmest DNS serverist;
  • üks serveriteenuste osutamise pind Amsterdamis.

Eesootava kolimise käigus muutub võrgusõlm serveriteenuste osutamise pinnaks. Sellega kasvab väljaehitatud pinna hulk oluliselt, natukene jääb ka välja ehitamata kujul reservi, mis loob uusi võimalusi tulevikuks.

Zone seadmemajutuspinna laiendamine

Populaarsed postitused

Nutikas Pilveserver: tark lahendus e-poe ja nõudlike veebiprojektide jaoks

Tanel Männik
Nutikas Pilveserver pakub nüüdisaegset ja kulutõhusat lahendust, mis ühendab endas paindlikkuse ja võimsuse, et rahuldada kõrge külastatavusega...

Hallatud või halduseta platvorm: kumb vastab paremini sinu vajadustele?

Martin Kirs
ZoneOS platvorm on meie hallatavate teenuste alustala, sisaldades endas justkui mitme IT-spetsialisti pädevusi. Kuidas see platvorm on nii "nutikas" ja...

Zone Veebiakadeemia - lihtsad tööriistad kodulehega alustamiseks

blogi
Zone Veebiakadeemia uue hooaja värskeimas osas räägib Zone arendustiimi juht Ingmar kasulikest tööriistadest, mis aitavad sul hõlpsalt ja arusaadavalt...

Partner soovitab: Kodulehe hooldus ehk kuidas kaitsta seda küberrünnakute eest

MarketingSharks
Veebiarenduse maailmas on WordPress vaieldamatult üks kõige populaarsemaid sisuhaldussüsteeme.