Rehepaplus domeeninimede abil
Hiljuti läbis meie põhjanaabrite IT uudiskanaleid teade Soomes tegutsevast ettevõttest, kes üliagressiivsete müügivõtetega heausksetele domeeniregistreerijatele asjatuid lisakulusid üritas tekitada.
Nimelt hakkasid ühel heal päeval domeeniomanikest ettevõtjad saama telefonikõnesid, mis hoiatasid asjaolu eest, et keegi tundmatu osapool on peatselt registreerimas ettevõtja .fi domeeninimele sarnast domeeni, kuid .com, .net või .org tippdomeenis. Selleks, et vältida domeeninime sattumist mõne kahtlase venna kätte, pakuti vastavat domeeni kohe registreerimiseks, kuid väga kopsaka hinnaga. Pakutud domeeninimede registreerimise hinnad olevat küündinud lausa 3500 krooni kanti.
Sellisest agressiivsest telefonimüügist pole Eestis veel kuulda olnud, kuid sarnase sisu ja tooniga e-kirju on .ee domeenide omanikud saanud kaugelt Aasiast ja Ameerikast.
Ühiseks nimetajaks on kõikidel juhtudel olnud ähvardus peatse domeeni registreerimisega kellegi teise poolt ning sellest tulenev vajadus kohe kiiresti reageerida.
Kui selline pakkumine peaks teile laekuma, siis võtke aeg maha ja mõelge, vajadusel konsulteerige teistega ja alles seejärel reageerige. Ehk suudate vältida hilisemat kahetsustunnet.
P.S. Tänane Äripäev Online kirjutab ühest humoorikast eestimaisest segadusest, mis puudutab apple.ee domeeni .
Navigeerimine
Populaarsed postitused

Kliendi edulugu: kuidas muster.ee tõstis e-poe müüki, kui leidis Nutika Pilveserveri

Kas domeen kuulub ikka sulle? ICANNi uus reegel sunnib vigaseid andmeid parandama

Partner soovitab: Kuidas targalt integreerida ja hallata infosüsteeme
