90% Eesti domeenidest jätkuvalt ümberregistreerimata

5. juulil käivitunud Eesti tippdomeeni reformi esimese nelja kuuga on ligi 80 000-dest reformieelsest ee-lõpulisest domeenist uue korraga vastavusse viidud vaid ligi 10%. Uusi .ee domeene on tänaseks registreeritud 7500.

Tippdomeeni reform lõpeb 5. jaanuaril 2011. aastal. Selleks ajaks ümber registreerimata domeenidele algatatakse kustutamismenetlus.

Eesti suurima domeenide registripidaja Zone.ee tegevjuht Martti Varik hoiatab ohtude eest, mis kaasnevad domeeni ümberregistreerimisega viivitamise korral:

“Domeeni käekäiguga on seotud ettevõtete ja riigiasutuste infosüsteemid, koduleheküljed ning e-post. Kui ühel päeval mõni oluline domeen enam ei tööta, siis on võimalikud kahjud suured.“

“Kaks kuud tundub paljudele piisavalt pikk aeg, et lasta natukene veel vana rasva peal liugu ja nii venitatakse selle toiminguga seni, kui vähegi võimalik. Tegelikult on praegu viimane aeg tegutsema hakata, et ennetada seda rapsimist, mis jääb reformi viimastele nädalatele. Eriti arvestades asjaolu, et see aeg ühtib jõulude, aasta vahetuse ja euro tulekuga,“ lisas Varik.

1999. aastal tegevust alustanud osaühing Zone Media on suurim Eesti maatähisega domeeninimede registripidaja. Senistest ümberregistreerijatest on ligi pooled kasutanud just Zone Media (Zone.ee) teenuseid.

2005. aastast on Zone Media ka ainus Euroopa Liidu tippdomeeni .EU registripidaja Eestis ning liitunud Euroopa Liidu registripidajate eetikakoodeksiga “Code of Conduct”.