Domeenide registreerimise TOP aprillis 2003

15. mai 2003, artikkel ajalehes Äripäev

Allikas: EENet

Märkamatult alanud .ee-alamdomeeni nimede registreerimise kasv märtsis ei osutunud ajutiseks nähtuseks, vaid jätkus sama tempoga ka aprillis.

Suhteline avalduste hulga kasv oli vastavalt 5% märtsis ja 12% aprillis. Vahendatud taotluste mahtu kasvatas kõige rohkem liidrikohal olev Zone Media OÜ. Kõigist aprillis registreeritud .ee-alamdomeenidest vahendas liidripositsiooni hoidja tervelt kolmandiku kõigist edukalt registreeritud aprillikuu domeenidest. Zone Media aktiivsest .ee-alamdomeeni taotluste vahendamise strateegiast saab ka mitteanalüütik järeldada, kes on Eestis hetkel kõige suurem .ee-lõpuliste domeeninimede majutaja. Kui arvestada asjaolu, et esikoha omanik on olnud tabeli liider juba üle aasta, siis vastus küsimusele, et kes pakub hostinguteenust oma serverites kõige suuremale hulgale .ee-lõpuga domeenidele, saabki olla ainult üks. Usun, et kõik lugejad jõudsid selle tulemuseni ka ise.

Nimetame ära ka teise ja kolmanda koha: Eesti Telefon AS ja Uninet AS, kelle omavaheline vahe on päris suur. Õigupoolest algab kolmandast kohast väga sarnastesse numbrivahemikesse jääv uute .ee-domeenitaotluste vahendamise skaala. Neljandal ja viiendal kohal olevad Compic OÜ ja Elkdata OÜ on tabeli esimeses pooles tänu oma vilja kandnud pingutustele teenuse-toote arenduse-laiendamise vallas. Eraldi mainimist väärib ka aprillis seitsmendaks jäänud MicroLink Data AS, kelle näol on tegu universaalse teenindajaga: kvaliteedi ja paindlikkuse tagab lai divisjoni partnerite võrk.

Domeeninimede registreerijate TOP 10 aprillis

Teenusepakkuja Protsent registreeritud domeeninimedest
Zone Media OÜ 29,1%
Eesti Telefon AS 11,2%
Uninet AS 4,4%
Compic OÜ 4,0%
Elkdata OÜ 3,4%
Northside Solutions OÜ 2,4%
Microlink Data AS 2,4%
Hurmaster AS 2,1%
Alfanet OÜ 2,0%
Aasta Grupp OÜ 2,0%