Domeenide registreerimise TOP märtsis 2003

17. aprill 2003, artikkel ajalehes Äripäev

Allikas: EENet

Kuna kalendripäevadelt oli märts pikem , saab lisandunud veidi suuremat uute .ee-lõpuga alamdomeeninimede hulka pidada reeglipäraseks .ee
nimeruumi kasvuks.

Samuti jäi muutumatuks .ee taotluste vahendajate pingerida tabeli algusosas esimesest kuni neljanda kohani. Zone Media OÜ, Eesti Telefon AS, Uninet AS ja Elkdata OÜ hoidsid oma veebruari reastuse muutumatuna ka märtsis. Tabeli keskmises osas toimuv liikumine ja kohtade ümberpaigutus on igakuine nähtus ja majandusliku interpreteeringuna saab seda defineerida, et tegu on konkurentsivõimeliste internetiteenuse pakkujatega.

Innovatiivse arendustöö poole pealt on enamus TOP 10s olevaid ISPsid ehk internetiteenuse pakkujaid arendanud välja kliendile mugavaid ja mitmekülgseid IT-lahenduste variante. See kõik on ärilise, sotsiaalse ja õigusliku keskkonna viimiseks tehnoloogilisse võrku.

Esimene samm firma- ja kodukliendil IKT (info- ja kommunikatsioonitehnoloogia) poole oleks minna paberpõhiselt dokumendihalduselt üle elektroonsele, mis oleks ka usaldusväärne ning garanteeritud (tavaline e-mail ja faks on ju kohtus kasutud).

Riigisektori asutusena deklareeris EENet aprillist oma eelistuse digitaalselt allkirjastatud dokumendile. Lahtikirjutatult tähendab see ka seda, et domeeninimede teemalises e-kirjavahetuses aktsepteeritakse eelistatult autentimist nõudvate dokumentide puhul digitaalset allkirjastatust. Paberi tuhandeaastane eluiga on visa lõppema, kuid elektroonsed rakendused saavad tuntud paberi puudusi just eelistena ära kasutada, kuigi kahtlejad ei kao kuhugi.

Domeeninimede TOP märtsis

Zone Media OÜ 29,2%
Eesti Telefon AS 11,7%
Uninet AS 3,8%
Elkdata OÜ 3,4%
Hurmaster OÜ 3,4%
Compic OÜ 3,0%
Northside Solutions OÜ 2,4%
Microlink Data AS 2,2%
Netpoint Systems OÜ 2,1%
Intral AS 1,8%