Domeenide registreerimise TOP detsembris 2002

16. jaanuar 2003, artikkel ajalehes Äripäev

Allikas: EENet

Aasta lõppes omapärase üllatusega, nimelt detsembri kokkuvõtteid tehes tuli ilmsiks liidri vahetus: esimesele kohale jõudis Eesti Telefon.

Reeglina on detsember rahulikum kui eelnevad ja järgnevad kuud, kuna pühad avaldavad äritegevusele alati mõju. Ega detsember selles osas teistsugune polnudki, uusi alamdomeeni nimesid .ee all registreeriti märksa vähem. Kasvavat skoori uute domeeninimede taotluste vahendamises tegi ainult esikohale jõudnud Eesti Telefon, ülejäänud esitasid novembrikuu tasemest vähem avaldusi. Samas võis teenusepakkumiste laiendamist Eesti Telefoni puhul täheldada vahendatud avalduste arvu järgi juba alates möödunud aasta suvest, kui Eesti Telefon tõi turule ka oma uued internetiteenuste paketid. Suurfirma suudab pakkuda konkreetset teenust alati soodsamalt, kuid väikefirma suudab olla paindlikum. Kumb variant on uute klientide hankimiseks edukam, seda näitab teenusepakkuja populaarsus.

Praegust esikolmikut on võimalik iseloomustada sõnadega: kliendikesksed teenused ja aktiivne arendustöö ning disain. Teised esikolmikusse jõudnud, Zone Media ja Netpoint Systems on ennekõike aktiivsed hostingu- ja sisuteenuse pakkujad ning pakutav teenus sisaldabki vastavalt kliendi soovile väga mitmekülgseid lisasid.

Neljandal kohal oleva Unineti headuses ei saa kahelda, kuid lisaks on nende turusegment erinev kolmest esimesest veel selle tõttu, et eelistatakse ärikliente, mis garanteerib kliendiks oleva ettevõtte soovidele vastava professionaalse ISPi (Internetiteenuse pakkuja) toe.

Viiendal ja seitsmendal kohal olevad Compic ja Starline Web Services teenindavad suurema turusegmendina mitte-eestikeelse töökeelega ettevõtteid ja pakutav teenuse kvaliteet ei tohiks eespool olijatele alla jääda.

Kuuendal kohal püsinud Elkdata on samuti tabeli keskpaigas olnud pikka aega, põhjuseks pakun seda, et nende hostingu- ja veebiteenused on mitmekülgselt välja arendatud.

7.-9. koht olid omavahel jagamisel (Starline Web Services, MicroLink Data, Hurmaster) millest võib järeldada ülitihedat konkurentsi, sest mingi osa tulust läheb kindlasti konkurentsis püsimise katteks. Tabeli võtab kokku Alfanet, kes on oma headust suutnud tõestada kodulehekülgede disainimisele lisaks ka virtuaalserveri pakkumisega üle kolme aasta.

Alates jaanuari teisest nädalast on uute .ee lõpuliste alamdomeenide üldarvu kasv 15 000 piiritähise ületanud ja ega järgmised ümmargused numbridki utoopia pole.

Domeeninimede registreerijate TOP 10 detsembris

Eesti Telefon AS 19,8%
Zone Media OÜ 17,3%
Netpoint Systems OÜ 4,2%
Uninet AS 3,1%
Compic OÜ 2,7%
Elkdata OÜ 2,4%
Starline Web Services OÜ 2,0%
MicroLink Data AS 2,0%
Hurmaster OÜ 2,0%
Alfanet OÜ 1,8%