Domeenide registreerimise TOP jaanuaris 2003

13. veebruar 2003, artikkel ajalehes Äripäev

Allikas: EENet

Jaanuar möödus aktiivselt .ee-lõpuliste domeeninimede taotluste vahendamises kahel teenusepakkujal – Zone Medial ja Eesti Telefonil.

Samuti võitis Zone Media tagasi detsembris kaotatud liidrikoha. Vahe esipaari ning järgnevate vahel on märkimisväärselt suur.

Kui reastada kümme esimest graafilisse teljestikku nii-öelda pikkuse järjekorras, kus pikkust võiks väljendada vahendatud domeeninimede taotluste hulk, siis on kaks esimest korvpalluri kasvu ja ülejäänud moodustavad enam-vähem võrdse pikkusega väikesekasvuliste rea. TOP 10 osalistest rohkem kui kolmveerandi moodustavad ISPd (Internetiteenuse pakkujad) on omavahel tihedas konkurentsivõitluses.

Konkurents paistab toimivat enamasti ainult omavahel ja kohtade järjestuse tulemus tundub vahel sarnanevat mängukaartide segamisega pakis. Tegelikult nimetatakse seda majanduses edukuseks, mis lahtimõtestatult oleks nii visiooni olemasolu, avatud ja ausa keskkonna olemasolu kui ka võimalike konfliktide ärakasutamine arengu alusena. Miks edu võib olla vahelduv, pole enam ainuüksi majandusteaduse otsustada…

TOP 10 liidrite paar Zone Media ja Eesti Telefon jätkavad aga stabiilselt heade tulemustega. Arvatavasti näitab aktiivne uute klientide lisandumine selget märki soodsast ja kvaliteetsest teenusest, mis on jõudnud internetikasutajate poole peal ka omale nime teha.

Domeeninimede registreerimise TOP 10
osakaal jaanuaris 2003, protsentides

Zone Media OÜ 22,6%
Eesti Telefon AS 12,1%
Compic OÜ 4,3%
Elkdata OÜ 4,2%
Virtuaalteenuste OÜ 4,0%
Hurmaster OÜ 4,0%
Uninet AS 3,4%
Netpoint Systems OÜ 3,3%
Alfanet OÜ 3,1%
Starline Web Services OÜ 2,0%