.EE domeeni hinna langusest

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 131 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

Möödunud reedel (30.11.12) andis Eesti Interneti SA (EIS) teada, et sihtasutuse nõukogu on võtnud vastu otsuse, millega langetatakse 2013. aasta märtsist EE-lõpulise domeeni registrihinda 2 € võrra.

Otsustasime Zones taaskord, et Eesti tippdomeeniregistri poolne hinnalangus peaks täielikult kajastuma lõppkasutajale kättesaadavas hinnas. Seega langetame EE-lõpuliste domeenide hinda märtsis samuti 2€ võrra.

See ei ole esimene kord, kui Zone Eesti tippdomeeniregistri hinnalanguse sajaprotsendiliselt klientide kasuks pöörab, samal moel käitusime me ka eelmise hinnalanguse puhul (siis olime ühtlasi suurematest teenusepakkujatest ainukene, kes seda tegi).

Miks me ei kasuta võimalust vaikselt oma marginaali kasvatada ja miks selline järjepidevus meie arvates just EE domeenide puhul oluline on?

Sellele on lihtne vastata. Tippdomeeniregistri ja registripidajate vahele tuleb meie arvates tekitada vastastikkuse usalduse atmosfäär ja arusaamine, et meil on ühine eesmärk – muuta oma rahvusliku identiteedi kasutamine internetis lihtsaks, kiireks ja mugavaks. EIS-i varasema juhtkonna üks peamiseid argumente domeeni hinna langetamise vastu olevat kuuldavasti olnud see, et lõppkasutajateni ei jõuaks hinnalangusest niikuinii suurt midagi, sest omakasule orienteeritud registripidajad suunavad vana ja uue hinna vahe oma tasku. Oma järjepideva ja läbipaistva tegutsemisega tahame sellised eelarvamused lõplikult maha matta ja luua nii soodsad eeldused hinnalanguste jätkumisele.

Populaarsed postitused

Partner soovitab: Kodulehe hooldus ehk kuidas kaitsta seda küberrünnakute eest

MarketingSharks
Veebiarenduse maailmas on WordPress vaieldamatult üks kõige populaarsemaid sisuhaldussüsteeme.

Hea klienditugi on edu valem ehk halloo, miks sa ei vasta?

Martti Varik
Kui suur võib olla pettumus olukorras, kus vajad kiiresti töömeest või ehitajat ning saadad e-posti päringu kaheksale spetsialistile, aga mitte keegi...

Lühim .EE domeen läks kaubaks rekordhinnaga

Lemme Suve
Hiljuti tõi Eesti Interneti SA turule aastaid reserveerituna hoitud domeeninimed. Omanikke ootavad paljud eksklusiivsed domeenid - mitmed Eesti kohanimed,...

Vana veebimeil läheb hingusele, on aeg uuendada harjumusi!

Kaarel Urva
31. oktoobril 2023 tõmbame juhtme seinast oma vanal veebimeilil (webmail.zone.ee), mis on viimased neli aastat paralleelselt kasutuses olnud uue, pidevalt...