IANA tunnustas lõplikult Eesti Interneti SA rolli tippdomeeni haldajana

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 115 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

ee_domeen-150x150Eesti Interneti SA (EIS) suunalt tuleb meile positiivseid uudiseid. Vilja on kandnud aastaid kestnud protsess, mille eesmärgiks oli saavutada IANA tunnustus EIS-ile, kui Eesti riigi tippdomeeni haldajale.

Uskumatud Toomased saavad selles ise veenduda aadressil https://www.iana.org/domains/root/db/ee.html, kus senine sponsororganisatsioon Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut on asendunud Eesti Interneti Sihtasutusega. Seniste nimeliste kontaktisikute asemele on määratud viimase juures loodud ametipositsioonid.

Tegu on sündmusega, millel on märgiline tähendus kogu Eesti internetile. Tippdomeni halduse saavutamiseks on organisatsioonil vaja olulisel määral usalduskrediiti, nii kodumaal kui ka rahvusvahelises kogukonnas. EIS on nüüd tõestanud, et tal on see olemas.

Loodan, et see toob EIS kollektiivile enesekindlust ja sisemist meelerahu, mis loob soodsa pinnase edasisele arengule.

Populaarsed postitused

Vähem peavalu uute PHP versioonidega

PHP 8.2 nüüd ametlikult väljas

Ingmar Aasoja
PHP versioon 8.2 on nüüd ametlikult väljas. Käesolevaga keskendume sellega kaasnevatele olulisematele uuendustele.

Partner soovitab:
Veebilehe optimeerimine paneb tulud kasvama

Digielu
Tänapäevase veebilehe optimeerimine mõjutab otseselt seda, kui hästi nii otsingumootorid kui ka kasutajad sinu veebilehte tajuvad.

Teeme andmebaasiühendused turvalisemaks

Ingmar Aasoja
Teatavasti on SQL andmebaaside kasutajatel vaikeseadistustes lubatud ühenduda ainult lokaalselt, mis tagab selle, et andmed ei liigu üle võõraste võrkude....

Partner soovitab:
Kuidas tõsta e-poe müüki disaini abil?

blogi
Kas oled märganud, et veebilehed on justkui uued vaateaknad? Inimesed toimetavad üha enam veebis, mis tähendab, et ka suur osa oste tehakse seal. See...