PHP 7 (RC) annab Zone platvormil uskumatuid tulemusi

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 104 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

wp_bench

Kuigi PHP 7. stabiilse versiooni ilmumiseni on jäänud kuu või poolteist, on õige aeg hakata tegema ettevalmistusi üleminekuks.

Värskeima versiooni kasutusele võtmiseks on põhjust – nimelt oodatakse PHP pere pesamunalt 2x kiirusevõitu, võrreldes varasemate versioonidega. Meie testid, mille tulemus näha kõrvaoleval pildil, ületavad neid ootuseid.

Zone klientidel on võimalik juba täna PHP 7 RC3 (Release Candidate) versioon kasutusele võtta, muutes Minu Zone haldusliideses oma Virtuaalserveri seadeid. Soovitame siiski esialgu tutvuda PHP7-ga oma ettevalmistus- või arenduskeskkonnana kasutatavas alamdomeenis.

Selleks, et kasvatada inimeste teadlikkust uuest PHP versioonist ja pakkuda võimalust end 7. versiooni omadustega mugavalt kurssi viia, oleme SSH käsureal asendanud kasutatavad ‘php’ ja ‘php-cli’ käsud juba 7. versiooniga. Kes soovib, saab need käsud loomulikult asendada endale sobivama vanema versiooniga, kasutades selleks Bashi aliaseid.

Lisan siia ka märkuse, et korrektselt seadistatud ‘crontab’ kasutab virtuaalserveri peadomeeniga sama PHP versiooni, mistõttu SSH käsurea üleminek PHP 7-ndale versioonile perioodiliselt käivitatavaid töid ei mõjuta.

Kes tahab PHP 7 kohta täpsemalt lugeda, saab seda teha aadressil https://github.com/tpunt/PHP7-Reference

NB! Ühtlasi kasutan võimalust karjatada, et “PHP VERSIOON 5.4 ON ARENDAJATE POOLT HÜLJATUD, PHP 5.4 KASUTAJAD PEAKSID OMA VERSIOONI VAHETAMA UUEMA VASTU!”

Populaarsed postitused

Veelkord aegunud PHP versioonidest

Kaarel Urva
Mäletatavasti teavitasime aprilli lõpus kliente sellest, et aegunud PHP versioonide kasutamine muutub tasuliseks. Mõistetavasti tuli see uudis paljudele...

Peagi saabub WooCommerce 9.0

Ingmar Aasoja
Kui räägime veebilehtedest, siis mõtleme sageli WordPressile. Kui lisame jutule e-poe, siis enamasti räägime WooCommerce'ist. WooCommerce on paljude...

PHP versiooniuuenduste strateegiad

Ingmar Aasoja
See, et aegunud PHP on koormaks nii meile kui ka klientidele, on korduvalt läbikäidud teema. Seetõttu oleme ette võtnud teekonna, millega püüame...

BIMI ja DMARC ei pruugi päästa: Tähelepanuta jäänud DKIM haavatavus

blogi
Zone spetsialistid märkasid DKIM standardis olevate hoiatuste ignoreerimisest tulenenud haavatavust, mis mõjutab kogu e-posti ökosüsteemi ja paneb...