CloudFest 2024: AI annab riistvarale uue hingamise

Ingmar Aasoja
Jaga:

Eelmisel nädalal osales meie tiim Saksamaal Rustis peetud CloudFestil. Kes on mingil põhjusel kivi all elanud ja ei tea, millega tegemist, siis tegu on Euroopa suurima ja kõige olulisema konverentsiga, mis keskendub pilve- ja veebimajutusteenustele. Mis meile seal silma ja kõrva jäi, sellest saadki käesolevast ülevaatest teada.

Läinud nädalal istus meie kolmene tiim – mina, Kaarel ja Ats lennukisse ja sööstis taaskord CloudFesti põnevasse maailma, et heita pilk veebimajutusteenuste arengusuundadele. Kokkuvõtvalt hõlmas meie tänavune CloudFesti-kogemus kohtumisi koostööpartnerite ja sõpradega, uute tehnoloogiate avastamist ning tulevikutrendide mõistmist.

Nii näiteks jätkab WordPress oma rolli veebimajutuse tugisambana, kuid turu suundumused viitavad sellele, et WordPressi roll on muutumas üha nähtamatumaks. See on kujunemas pigem tööriistaks, millele ehitatakse lahendusi, mis aga tänu sellele tekitab täiesti õigustatud küsimuse: kas WordPress on platvormina vajalik ainult selleks, et öelda, et see on WordPress? Mõned helgemad pead ongi juba jõudnud arusaamisele, et teatud olukordades võib WordPressi kasutamata jätmine olla eelistatav, võttes selle kasutusse vaid vajaduse tekkimisel.

Tehisintellekt (AI), olles jõudnud oma arengu teismeikka, toob kaasa märkimisväärseid muutusi. Aasta tagasi olid populaarsed AI-põhised tekstikirjutamisteenused, kuid nüüdseks on valdkond edasi liikunud, pakkudes veelgi tõsiseltvõetavamaid teenuseid. AI võimalused ulatuvad nüüd lihtsatest veebilehtedest kuni agentuuride abivahendite ja võrguarhitektuuri haldamiseni. AI on selgelt siin, et jääda, muutes tööprotsesse tõhusamaks ja veakindlamaks.

Lisaks on AI andnud uue elu riistvarale, muutes selle valdkonna taas põnevamaks. AI võimaldatud uuendused ja lahendused on turule süstinud uut entusiasmi, eesmärgiga mitte ainult silmi särama panna, vaid pakkuda ka reaalseid innovatsioone.

Andmete maht meie valdkonnas kasvab jõudsalt ja andmesalvestuslahenduste areng peab sellele tempole vastama. Turul on mitmekesine valik lahendusi, mis suudavad hallata järjest suurenevaid andmemahtusid. Kuigi S3-tüüpi andmesalvestusteenused püsivad, on mõned neist jäänud uuenduste või eeliste tõttu tagaplaanile.

Infoturve ja veebilehtede usaldusväärsus on endiselt kriitilise tähtsusega. Samas näitavad trendid, et need küsimused muutuvad klientide jaoks aina enesestmõistetavamaks. See asetab teenusepakkujatele surve ja julgustab neid aktiivsemalt sekkuma. Tutvusime arutelude käigus olukordadega, kus näiteks endiselt kasutatakse vanu PHP versioone, mis võivad ohustada veebilehe turvalisust ja kaasaegsust. Ehkki imelahendust kõigi probleemide kiireks lahendamiseks pole, valitseb teadlikkus ja valmisolek neid küsimusi põhjalikult käsitleda.

Lõpetuseks on rõõm tõdeda, et veebimajutuse ja domeeninduse sektor jätkab jõulist kasvu, andes tõuke innvatsioonile ja uutele arengutele. See keskkond mitte ainult ei erguta tehnoloogilist arengut, vaid loob pidevalt ka uusi võimalusi ja väljakutseid nii teenusepakkujatele kui ka lõppkasutajatele.

Meie kogemus CloudFestil kinnitas, et oleme osa pidevalt arenevast ökosüsteemist, mis on valmis vastu võtma tuleviku väljakutseid ja võimalusi. See innustab meid jätkama uute lahenduste otsimist, et pakkuda veelgi paremaid ja turvalisemaid veebimajutusteenuseid, mis vastavad meie klientide ja partnerite kasvavatele vajadustele.

Populaarsed postitused

Veelkord aegunud PHP versioonidest

Kaarel Urva
Mäletatavasti teavitasime aprilli lõpus kliente sellest, et aegunud PHP versioonide kasutamine muutub tasuliseks. Mõistetavasti tuli see uudis paljudele...

Peagi saabub WooCommerce 9.0

Ingmar Aasoja
Kui räägime veebilehtedest, siis mõtleme sageli WordPressile. Kui lisame jutule e-poe, siis enamasti räägime WooCommerce'ist. WooCommerce on paljude...

PHP versiooniuuenduste strateegiad

Ingmar Aasoja
See, et aegunud PHP on koormaks nii meile kui ka klientidele, on korduvalt läbikäidud teema. Seetõttu oleme ette võtnud teekonna, millega püüame...

BIMI ja DMARC ei pruugi päästa: Tähelepanuta jäänud DKIM haavatavus

blogi
Zone spetsialistid märkasid DKIM standardis olevate hoiatuste ignoreerimisest tulenenud haavatavust, mis mõjutab kogu e-posti ökosüsteemi ja paneb...