phpMyAdmin asub uuel aadressil

Ardi Jürgens
Jaga:

Antud blogipostitus on 176 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.

PMA logoNüüdsest on kõikidel klientidel võimalik phpMyAdmin (PMA) rakendust kasutada https://pma.zone.ee/ aadressil.

.

Enne sai seda kasutada aadressil https:///phpMyAdmin, kus on selle füüsilise serveri host, milles kliendi domeen asub.

Vanale aadressile (https://zXX.zone.ee/phpMyAdmin) minnes suunatakse kasutaja automaatselt ümber uuele aadressile.

Aadressile https://pma.zone.ee/ minnes küsitakse kasutajalt kõigepealt tema domeeninime või MySQL kasutajanime. Seda on vaja selleks, et suunata kasutaja edasi alamkausta (https://pma.zone.ee/), milles asubki konkreetse domeeni PMA. Peale suunamist õigesse kausta küsitakse kasutajalt MySQL kasutajanime ja parooli (nagu siiamaani oli) ning korrektsete andmete korral sisenetakse MySQL serverisse. Näiteks domeeni asdasd.eu PMA asub aadressil https://pma.zone.ee/asdasd.eu . Selline kataloogi süsteem on mugavam neile kasutajatele, kellel on hallata mitmete domeenide MySQL andmebaasid, kuna nüüd saab brauseris iga domeeni MySQL kasutaja eraldi meelde jätta. Piisab vaid õigele aadressile minekust (bookmarkist) ning brauser siseneb õige MySQL kasutajaga.

Lisaks uuele PMA aadressile lisandus virtuaalserveri haldusliideses MySQL kasutaja host-ide haldusse võimalus eraldi valikute kaudu lubada/keelata MySQL kasutaja ligipääsu nii veebiserverist kui ka aadressil https://pma.zone.ee/ asuva PMA liidese kaudu.

Väliste hostide muutmise/lisamise võimalus jäi alles ning muutus sedavõrd lihtsamaks, et enam ei pea kasutaja selles lahtris hoidma ei localhost-i ega veebiserveri IP-d (et skript saaks veebiserverist ühendust luua), kuna selle jaoks on nüüd eraldi valikud.

Järgnevalt illustreeriv pilt MySQL kasutaja haldusest:

Populaarsed postitused

Partner soovitab:
Veebilehe optimeerimine paneb tulud kasvama

Digielu
Tänapäevase veebilehe optimeerimine mõjutab otseselt seda, kui hästi nii otsingumootorid kui ka kasutajad sinu veebilehte tajuvad.

Teeme andmebaasiühendused turvalisemaks

Ingmar Aasoja
Teatavasti on SQL andmebaaside kasutajatel vaikeseadistustes lubatud ühenduda ainult lokaalselt, mis tagab selle, et andmed ei liigu üle võõraste võrkude....

Partner soovitab:
Kuidas tõsta e-poe müüki disaini abil?

blogi
Kas oled märganud, et veebilehed on justkui uued vaateaknad? Inimesed toimetavad üha enam veebis, mis tähendab, et ka suur osa oste tehakse seal. See...