Me peame taas rääkima domeenide hindadest

Jaanus Putting
Jaga:

Kätte on jõudnud jälle see hetk aastast, mil meil tuleb rääkida septembris uksele koputavast .COM domeeni hinnatõusust. Paraku tabab sama saatus eeloleval sügisel ka paljusid uusgeneerilisi domeene, kuid positiivse uudisena saame teatada, et .EU domeeni saab juba nüüd regada ja pikendada poole odavamalt.

Me peame rääkima domeenide hindadest

Juba kaks viimast aastat oleme .COM domeenide omanikke ja potentsiaalseid huvilisi üles pikendama ja registreerima oma domeene enne 1. septembrit, mil rakendub sellele domeenile uus hind. Tänavune tõus lisab senisele hinnale täpselt ühe euro, millele lisandub ka käibemaks. Meie soovitus hinnatõusu vältimiseks on domeen veel augustis maksimaalselt pikaks ajaks ära registreerida (või pikendada) kehtib ka nüüd, sest see hinnatõus ei jää sel kümnendil kahjuks viimaseks.

Kuni 2021. aastani nautis .COM domeen ligi üheksa aastat kestnud hinnarahu, kuid siis sekkus sellesse USA sisepoliitika ehk demokraatide ja vabariiklaste maailmavaateline vastasseis, mis väljendus 2016. aastal presidendiks valitud Donald Trumpi sihis tühistada või tagasi pöörata enamus tema eelkäija Barack Obama poolt kehtestatud seadusaktidest, teiste seas selline, mis puudutas .COM hinnatõusu külmutamist 2012. aastal. Nii leppisidki. COM tippdomeeni registrit haldav Verisign ja internetiressursside autoriteet ICANN Trumpi valitsuse survel kokku, et .COM domeeni hind tõuseb 2021. aastal 7%. Samas suurusjärgus tõusule näidati rohelist tuld ka aastatele 2022 ja 2023. Et turgu mitte väga ära ehmatada, siis lepiti suuremeelselt kokku veel ka selles, et aastatel 2024 ja 2025 tehakse hinnatõusule paus, kuid alates aastast 2026 kuni 2029 võib Verisign hinnarallit taas jätkata.

Ehkki Valges Majas on juba paar aastat elanud uus demokraadist peremees, ei ole too sellele hinnarallile poliitpidureid kaasa toonud. See aga tähendab, et aastale 2030 võime vastu minna tänasest enam kui 50 protsenti kallima .COM domeeniga. Ära ei maksa unustada ka valuutakursside pidevat muutumist, mis omakorda võib neid hindu veelgi dramaatilsemalt muuta.

Ent nagu sissejuhatuses sai mainitud, siis .COM domeen pole kahjuks ainus, mis sügisel kallimaks läheb. Oktoobris lisandub uus hinnasilt enam kui seitsmekümnele uusgeneerilisele tippdomeenile. Mõned näited: .PIZZA kallineb 10,75€ võrra; .LIFE 3€ võrra; .MEDIA 5€ võrra; .EMAIL 3€ võrra jne… Kui mõned erandid välja jätta (näiteks .FURNITURE kallineb 57€ võrra), siis jääb neid domeene puudutav tõus keskmiselt vahemikku 3 kuni 10 eurot.

Lisaks eelnevale on vähemalt kaheeurone korrektsioon ülespoole ootamas sügisel ka .LV domeeni. Täpsema info domeenide uutest hindadest toome aegsasti teieni meie kodulehel ja/või eraldi personaalse teavitusena.

Tasakaalustamaks seda eelnevat hinnatõusujuttu, siis küllap võib rõõmustavana mõjuda ehk teadmine, et juba täna saad regada endale .EU domeeni esimeseks aastaks hinnaga 3 eurot ning olemasolevat pikendada 4 euroga. Kokkuvõtteks võib märkida, et aastaid stabiilsena püsinud domeeniturg on pandeemiajärgselt muutunud küllaltki volatiilseks, mistõttu miinus- ja plusspoolele nihkuvaid hindu saame tõenäoliselt tulevikus näha veelgi.

Uut domeeni on võimalik registreerida meie kodulehel https://www.zone.ee/et/domeeni-registreerimine/

Populaarsed postitused

Zone on WordCamp Finland 2023 hõbesponsor

Jaanus Putting
14.-15. septembril kogunevad põhjanaabruses, Tampere linnas maailma levinuima sisuhaldusrakenduse WordPressi entusiastid, asjatundjad ja huvilised, et...

Pilveserver VPS uuenes

Ardi Jürgens
Neid, kes mõtlevad välja ideid, mis vajavad teostamiseks Linuxi serverit, ei ole palju, aga nad on meie inimesed. Zone Pilveserverite teenuskategooria...

Me peame taas rääkima domeenide hindadest

Jaanus Putting
Kätte on jõudnud jälle see hetk aastast, mil meil tuleb rääkida septembris uksele koputavast .COM domeeni hinnatõusust. Paraku tabab sama saatus...

Zone Veebiakadeemia: veebimajutusteenus - puust ja punaseks

blogi
Zone Veebiakadeemia uue hooaja värskeimas osas lahkab Zone teenuste hingeelu peensusteni tundev Ardi kõike seda, mis asetub koondnimetuse veebimajutusteenus...